Teltta pytyssä

Kimmo

Terve!

Tässä pitäisi vähän mennä matkustelemaan.

Jos ny ylipäätänsä aikoo yöpyä teltassa niin minkäslainen teltta olisi hyvä?

Kattelin tossa ennen juhannusta kun joissakin kaupoissa mainostettiin aikas halpokja telttoja esim. festareille. Mites on saako näitä telttoja vielä kaupasta ja tekeekö niillä mitään?

Teltta saisi kyllä mielellään kestää useammanklin vuoden. Ja sen pitäisi olla sellainen etä vähän pitäis vettäkin.

Millasta telttaa suosittelette? Hinta ei sais pilviä hipova, koska teltta ei tässä reissussa le pääosassa ja se tulee kuitenkin melko tilapäiseen käyttöön.

2

847

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kimmo

      Niin joo pääsi otsikon pujahtamaan pieni virhe.

      Teltta ei ole pytyssä vaan se on pystyssä.

    • JL-K

      Me ostettiin Lidlistä (vaikka ei mitään Lidl-faneja ollakaan) 5-6 hengen teltta 89 eurolla. Sillä telttailtiin jussi. Oli todella tilava, suht koht helppo saada pystyyn, vedenpitävyydestä ei ole parempaa tietoa, kun ei satanut. Mutta on 2-kerroksinen, että voisi kuvitella jotenkin pitävän.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      46
      3159
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      36
      2681
    3. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      53
      2624
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      111
      2408
    5. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      51
      2183
    6. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      351
      1951
    7. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      150
      1586
    8. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      75
      1450
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1278
    10. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      29
      1218
    Aihe