Mulla on pehmytkudos syöpä ja havaittiin viime vuoden elokuussa. En tiedä muiden ajatuksista mutta kyllä tämä on yhtä HELVETTIÄ. Kasvain sulkee toisen virtsaputken ja nyt kuljetaan kusipussi reiteen kiinnitettynä. Oli jo sytostaattihoito ja nyt alkaa sädehoito. Lääkärit eivät tiedä mitä tässä tapahtuu. Ei ole muita ajatuksia päässä kuin tämä saatanan syöpä 24/7. Vaikka miten yrittäisi ajatella muita asioita niin ei onnistu. Olen jo valmistautunut siihen että kyllä tässä lähtö tulee. Ei päänuppi kestä tätä,tuntuu että pian räjähtää. Tämä oli tämmönen tavallisen syöpäpotilaan tarina. Minkälaista muilla on,kirjoitelkaa tänne.
Syövän kanssa eläminen
7
1641
Vastaukset
- Anonyymi
Kivut oliko valtavat? Syövät on aina niin inhottavia..yöt saa valvoo..nukkuu vähän taas herää...
- Anonyymi
onko teillä suvussa syöpä?
miksi se tuli teille, olivatko elintavat minkälaiset ennen?
kerro lisää- Anonyymi
vaaratekijät kuten epäterveellinen työ-, elinympäristö
- Anonyymi
Enemmän kuin joka kolmas sairastuu syöpään eläessään.
Vielä useampi saa syövän - lähes kaikki.
Oikeasti kaikki. Syöpää ei vaan koskaan löydetä. Siihen ei sairastu. Immuunipuolustus hoitaa syövän eikä tauti etene. On suvussa syöpää. Mammalla oli haimasyöpä ja veljelläni eturauhassyöpä jonka hän sanoi pari vuotta leikkauksen jälkeen.
- Anonyymi
sepi1006 kirjoitti:
On suvussa syöpää. Mammalla oli haimasyöpä ja veljelläni eturauhassyöpä jonka hän sanoi pari vuotta leikkauksen jälkeen.
Myös rintasyövän yleisyys suvussa on yhteydessä miesten eturauhassyöpään.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle263234Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A122399Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.812296Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1062024Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.761653Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥461518Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta251427Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001295- 1211176
Tulipalo viimeyönä
Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj151126