YLEn säästökuurille pari ohjelma ideaa.

Anonyymi-ap

Nyt kun YLE ei voi woken johdosta enää näyttää sunnuntaisin Arto Nybergiä, kun ohjelmassa esiintyy liian paljon menestyviä suomalaisia, jotka useimmiten ovat jopa heterojakin siitä päätellen, etteivät heti kätellessä tuo esille seksuaalista poikkeavuuttaan. Kun taas Pentu-live on kuulemma hyvin suosittu Areenassa samoin kuin muutkin eläin-livet. Joten miksi tyytyä näyttämään vain eläimiä vaan tasapuolisuuden nimissä ihmisistä voisi lähettää myös live-lähetyksiä.

Mummo/pappa-live 24/4 jostain vanhainkodista olisi varmaan katsojamenestys. Viikon tapahtumista voisi tehdä koosteen sunnuntai-iltojen ratoksi ylen 1 katsojille. Välistä varsinkin viikonloppuisin voitaisiin myös lähettää Itä-keskuksesta mamu-liveä, joka varmaan nousisi erittäin suosituksi ohjelmaksi kaikenikäisten keskuudessa ympäri Suomea. Näin saadaan suomalaisten katsojien omaa osuutta pienennettyä ja siirrettyä sitä yhä enennän suvakki- ja woke-koulutuksen. Voisihan YLE lähettää myös jotain makuukammari-lievä myös opetusohjelmana koululaisille. Näin opettajille jää enemmän aikaa itselle pohtia omaa intersukupuolisuutta, löytyykö sitä vai ei.

3

159

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mamu-liveä kannatan.

    • Anonyymi

      Mutta eikö oikeat pano-livet olisi ihan paikallaan 24/7. Silloin makaisin YEE veron ihan mielellään.

    • Anonyymi

      Kyllä olisi kiva seurata, milloin mummo kääntää kylkeä vai kääntääkö tänään ollenkaan. Siitä voisi Veikkaus kehittää oman pelin.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      179
      1682
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      107
      869
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      735
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      207
      634
    5. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      133
      608
    6. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      90
      606
    7. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      566
    8. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      50
      548
    9. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      536
    10. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      15
      520
    Aihe