Merikaapeleiden rikkominen

Törkeää sabotaasia. Kuinka alas Venäjä ja Kiina voi mennä? Tilanne erittäin vakava.
Sotaan johtava tie vaikka on meren pohjassa. Kaikkea sitä näkee ja kuulee.
3140
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Täysin käsittämätöntä

Äänestä

Että lähti Kiina tälle tielle...

Äänestä

JKiinan pomo on mätä

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Törkeää sabotaasia. Kuinka alas Venäjä ja Kiina voi mennä? Tilanne erittäin vakava.
Sotaan johtava tie vaikka on meren pohjassa. Kaikkea sitä näkee ja kuulee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu