Burgerimiehet

Anonyymi-ap

Näin eläkkeellä tahtoo sattuneesta syystä olla tota vapaa-aikaa reilummin ja töllöstä sattui tulemaan joku Burgerimiehet. Ei jumankekka, ihan pahaa teki katella. Ei tuon Herlevinkään tarvis syödä enää yhtä ainutta burgeria.

"parsakaalimies"

2

274

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Iso kampanja.

      Miten lie herlevi junaillut noin suuren mainoskampanjan, sitä voi ihmetellä. Ja ihailla, yhteistyökumppaneita, paljon rahaa, suhteita tarvittu rutkasti. Sinälläänhän pisnekset sitten kukoistaa, ravintola ketjulla menee lujaa ja elintarvike puoli myy kaupoissa.

      Toinen samanlainen on toi Volvon rekkakuski sarja. Helekatan kallis tuotanto, saa sen kustantamiseksi toisenkin rekan myydä. Mutta samalla siihen osallistuvat autofirmat saa mainostettua palvelujaan. Ilmeisimmin autokauppa kannattaa ja kuljetusliike kyllä piisaa töitä.

      Mutta tollaset "realityt"on hyvin suosittuja formaatteja. Sekä katsojien, että kauppiaitten tahoilla. Ja onhan niitä tehty yleishyödyllisemmistä asioista kuin. Vaikkapa pelastajista, postilaisista, etenkin poliisista. Pr-työtä alalle ja samalla koitetaan parantaa rekry juttuja.

      Mutta Herlin mainostaa omaa brändiä . Kandee hokata, joka jaksossa myös voltti toimittaa tuotteita keittiöstudioon...

      Toi ei ole mitään piilomainontaa, ihan suoraa markkinointia reality muodossa

      Hyvinhän tuo puree, aiheuttanut keskusteluketjun Suoli24 huuhaapalstallakin :D

      =DW=

      • Anonyymi

        Kuka sitten käy burgerilla ja kuka ei. Sitä ei tarina kerro. Itse en osta tuotteita, vaikka ohjelmaa katselenkin.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?

      Loviisan satamaan tuotiin laiva­lastillinen pähkinän­kuoria Norsun­luu­rannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al
      Maailman menoa
      96
      2395
    2. Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa

      Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/
      Maailman menoa
      25
      1870
    3. Koulujen kesälomien siirto

      Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut
      Maailman menoa
      127
      1633
    4. Mitä kirjainta haluaisit

      rakastella juuri nyt?
      Ikävä
      109
      1397
    5. Perussuomalaisten onnistunut vappumarssi nostaa kannatusta

      Rauhanmarssilla olleiden kimppuun hyökänneiden vassareiden kannatus sen sijaan romahtaa. Kaikki näyttää hyvältä vuoden
      Maailman menoa
      18
      1316
    6. Inhottava stalkkeri

      Mikä ajaa ihmisen moiseen toimintaan ?
      Ikävä
      127
      1199
    7. Nainen, mistä johtuu että joskus et vain ymmärrä?

      Älä sitä, älä tätä. Ei niitä varoituksia turhaan sanota. Älä laita sormeasi sirkkeliin. Älä hengaile sen murhaaja poruka
      Ikävä
      136
      946
    8. "UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!

      "MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!
      Maailman menoa
      48
      928
    9. Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."

      Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su
      Kotimaiset julkkisjuorut
      80
      866
    10. Yhä pyörit mielessä,

      ja tällä kertaa huomasin yhden asian: Sinusta välittyi sellaista lempeyttä ja välittämisen tunnetta, jota ei voi unohtaa
      Ikävä
      29
      847
    Aihe