Naisen pukeutumisen tarkoitus ja ikä, joka yli60v
On niin vaikea tänä pvänä pukea itseni. On sitä nuorena ja nuorena aikuisena melkein kaikki muoditkin otettu käytäntöön.
Nyt toivoisin, että arkipäivän vaatteisiin saisi meille jotain mukavaa ja käytännöllistä vaatetta, jota ei tarvii hävetä ja tietty edullista
Olen aika sopusuhtainen, mutta joskus tuntuu vaatekaupassa, että olisinpa mies kropaltani.
T.rl
Pukeutuminen, nainen yli60vee
10
347
Vastaukset 10
- Anonyymi
Itse olen viisikymppinen akateeminen nainen, ja pukeudun päivittäin miltei samantyylisesti kuin ehkä parikymmentä vuotta sittenkin. Olen hoikka ja huoliteltu, joten vaatteeni kun ovat laadukkaita ja suurin osa myös kuivapestäviä, samat vaatteet sopivat päälleni edelleen. Jokainen pukeutuu kuten haluaa, itse en välitä niinkään trendeistä vaan klassisesta tyylistä ja korot on jaloissa aina.
- Anonyymi
Miksi?
- Anonyymi
𝖪𝗈𝗋𝗈𝗍 𝗄𝗂𝗂𝗇𝗇𝗂 𝗃𝖺𝗅𝗈𝗂𝗌𝗌𝖺, 𝗍𝖺𝗋𝗄𝗈𝗂𝗍𝗍𝖺𝖺 𝗏𝖺𝗋𝗆𝖺𝖺𝗇 𝗄𝖺𝗇𝗍𝖺𝗉𝖺̈𝗂𝖽𝖾𝗇 𝗄𝖺̈𝗇𝗌𝗂𝖺̈.
- Anonyymi
Tuon ikäisille on ihan sama, vaikka pukeutuisi niihin harmaisiin pieruverkkareihin, kun näkyvyydellä ei kuitenkaan ole mitään merkitystä, paitsi itselle jos uskoo olevansa näyttävä, ei muuten.
- Anonyymi
vaatteita , pukeutumista katsotaan aina .
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
vaatteita , pukeutumista katsotaan aina .
Kuka katsoo? Millä ajatuksella katsoo? Minä ainakaan en katso vanhaa naista tai vanhan naisen vaatteita. Käännän selkäni.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuka katsoo? Millä ajatuksella katsoo? Minä ainakaan en katso vanhaa naista tai vanhan naisen vaatteita. Käännän selkäni.
Ehkä häissä katsotankin.
- Anonyymi
Vaatteet ei kyl naamaa kaunista. :D)))
- Anonyymi
onhan sitten edes ne , vaatteet , onhan kauniisti pukeutuvaa mukavampi katsella , kuin
jossain collarihousuissa , tms kulkevaa . Anonyymi kirjoitti:
onhan sitten edes ne , vaatteet , onhan kauniisti pukeutuvaa mukavampi katsella , kuin
jossain collarihousuissa , tms kulkevaa .Kauniisti pukeutuva? Mitä se on?
Kun wanhusnainen yrittää esiintyä seksikkäästi pukeutuneena, se herättää sääliä ja myötähäpeää miehissä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va802147Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä
Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai3681303Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?
Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu321236- 1411068
Päälle hautaus?
Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa1561020- 103876
- 71804
- 45747
- 62741
Voisit nainen joskus vastata minulle
Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.63702