ihastuminen kaveriin, mutta

Anonyymi-ap

Olen 26v mies) ihastunut pitkäaikaiseen kaveriini (mies 24v). Ollaan tutustuttu lukiossa ja myöhemmin ollaan tavattu salilla. Nykyään tavataan päaasssa salilla. Salitreenien jälkeen yhdessäolo yleensä päättyy yhteiseen suihkureissuun ja sitten kotiin. Mitä useammin tavataan salilla, sen enemmän olen ihastunut häneen, mutta se taitaa olla yksi puolista. Salilla olen käynnyt kolmisen vuotta. Hän on saanut mut motivoitumaan. Treenien jälkeen Juttelemme kyllä niitä näitä, mutta siihen se jää. "Nähdään taas, keskiviikkona, nähdään taas..." Mä haluausin nähdä hänet muuallakin kuin salilla. Tiedä sitten kannattaisiko pyytää sitä mun luo vai avuksi salikamppeiden ostoon vai mikä, jotta näkisimme jossain muuallakin? Hän on sinkku, kuten mäkin. Hän käy kyllä reffeillä, mutta ei ole tavannut sitå oikeaa naista. Mä olen kaapissa, mutta...mitä teen?

8

338

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sano sille että olet homo. Haluat häntä ja siksi käyt salilla ja yrität olla ystävä.

    • Anonyymi

      Jos hän tapailee naisia niin hän on hetero.

    • Anonyymi

      Jos ei hön osoita kiinnostusta niin älä elättele turhia toiveita tai kysyt suoraan että miten hän näkee sinut .
      Yksi mies jonka kanssa olin aikoinani kaveria kysyi minulta miten minä näen hänet,ja pettyi kovasti kun sanoin että ainoastaan kaverina .

    • Anonyymi

      26v ei ole mikään mies.

    • Anonyymi

      Ikävä sanoa, mutta anna hänen olla. Voitte olla kavereita, mutta älä yritä iskeä häntä millään tavalla. Löydät kyllä jonkun joka on myös miehistä kiinnostunut.

      Pikemminkin ota hieman etäisyyttä häneen. Ihan vain sen vuoksi, että tässä on suuri katastrofin vaara. Hän ei ehkä ymmärrä sinun tunteitasi ollenkaan ja se oli sitten siinä.

      • Anonyymi

        Samaa mieltä. Itse vastaavassa tilanteessa tsekkaisin Grindrin, Gayromeon ja Qruiserin, josko niistä löytyisi ja sitä kautta sitten flirttaisi, swaippaisi tms.


    • Anonyymi

      Kiinnostaako vanhempi ok mies et pety t ola

    • Anonyymi

      Pyydä hänet rohkeasti kahville luoksesi,

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä haluaisit sanoa hänelle?

      Jos joskus kohtaatte?
      Ikävä
      131
      1384
    2. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      88
      1252
    3. haluaisin paljastaa

      Kuka tämä :/ on
      Ikävä
      81
      736
    4. Taiteiden yö

      Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...
      Kuhmo
      11
      670
    5. Hyvää yötä kaipaamalleni

      Vanhwmmalle naiselle, olet rakas❤️❤️
      Ikävä
      27
      667
    6. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      47
      543
    7. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      19
      535
    8. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      44
      515
    9. Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?

      Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/
      Ikävä
      115
      509
    10. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      41
      492
    Aihe