Hero24 -niminen firma mainostaa ahkerasti jopa 60 %:n etua remonteista ja ylläpitotöistä. Kiertäkääpä tämä firma kaukaa, siitä on todella paljon negatiivisia kokemuksia.
Me erehdyimme nyt lokakuussa tilaamaan Hero24:n kautta remonttitöitä. Ensimmäiset putkimies ja sähkömies olivat aika ok, mutta sen jälkeen meni aivan kaikki pieleen. Hero 24 vaatii etukäteismaksun. Meille tuli työporukka, joka osasi kerätä ja ylilaskuttaa työtunteja saamatta paljonkaan aikaan. Yhden työntekijän löysimme autostaan nukkumasta kesken työpäivän. Töistä oli sovittu, että ne olisivat olleet joko lokakuun lopussa valmiit, mutta mitään ei ole tähän päivään mennessä valmistunut. Lisää rahaa vaadittiin koko ajan.
Maalaustyöt jäivät heiltä kesken, 10 m2 parkettiasennukseen saatiin kulumaan 50 tuntia, ja tuloksena oli osin parkettia, joka keinuu jalan alla kävellessä. Alakerran huoneiden vanhaa parkettia ei koskaan hiottu ja lakattu. Sovitut – ja ikävä kyllä etukäteen maksetut – kylpyhuoneiden laatoitustyöt eivät päässeet lainkaan alkuun. Vanhan avotakan saivat meiltä purettua, mutta uuden tekemisen alkuun ei päästy. Meille tuli myös toinen sähköasentaja, joka asensi pari kaapelia ja nekin väärään paikkaan sovittujen ohjeiden vastaisesti. Yhtään reklamaatiota ei hyväksytty, vaikka kyse oli selvistä työvirheistä.
Yhteydenpito Hero 24:n kanssa sujui hyvin niin kauan kuin firma oli saamassa rahaa ja lakkasi, kun ongelmista ja maksettujen rahojen palautuksesta alettiin enemmän puhua. Rahaa ja aikaa paloi hommaan hukkaan todella paljon, olo on lievästi sanoen huijattu. Lähes 30000 eurosta on kyse. Katsomme, mihin tässä asiassa päädymme, varmaan seuraavaksi vuorossa kuluttaja-asiamies ja rikosilmoitus. Mutta Hero 24 -firmaan emme enää koskaan turvaudu missään asiassa. Älkääkä tekään, koska on iso riski, että teitäkin huijataan tavalla tai toisella!
Hero 24 "palvelut"
0
186
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15110964
- 525240
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html452453- 302143
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131711Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,421564Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta301251Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v351186Daniel Nummelan linjapuhe 2025
Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo92935TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.
Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o317892