Hero 24 "palvelut"

Hero24 -niminen firma mainostaa ahkerasti jopa 60 %:n etua remonteista ja ylläpitotöistä. Kiertäkääpä tämä firma kaukaa, siitä on todella paljon negatiivisia kokemuksia.
Me erehdyimme nyt lokakuussa tilaamaan Hero24:n kautta remonttitöitä. Ensimmäiset putkimies ja sähkömies olivat aika ok, mutta sen jälkeen meni aivan kaikki pieleen. Hero 24 vaatii etukäteismaksun. Meille tuli työporukka, joka osasi kerätä ja ylilaskuttaa työtunteja saamatta paljonkaan aikaan. Yhden työntekijän löysimme autostaan nukkumasta kesken työpäivän. Töistä oli sovittu, että ne olisivat olleet joko lokakuun lopussa valmiit, mutta mitään ei ole tähän päivään mennessä valmistunut. Lisää rahaa vaadittiin koko ajan.
Maalaustyöt jäivät heiltä kesken, 10 m2 parkettiasennukseen saatiin kulumaan 50 tuntia, ja tuloksena oli osin parkettia, joka keinuu jalan alla kävellessä. Alakerran huoneiden vanhaa parkettia ei koskaan hiottu ja lakattu. Sovitut – ja ikävä kyllä etukäteen maksetut – kylpyhuoneiden laatoitustyöt eivät päässeet lainkaan alkuun. Vanhan avotakan saivat meiltä purettua, mutta uuden tekemisen alkuun ei päästy. Meille tuli myös toinen sähköasentaja, joka asensi pari kaapelia ja nekin väärään paikkaan sovittujen ohjeiden vastaisesti. Yhtään reklamaatiota ei hyväksytty, vaikka kyse oli selvistä työvirheistä.
Yhteydenpito Hero 24:n kanssa sujui hyvin niin kauan kuin firma oli saamassa rahaa ja lakkasi, kun ongelmista ja maksettujen rahojen palautuksesta alettiin enemmän puhua. Rahaa ja aikaa paloi hommaan hukkaan todella paljon, olo on lievästi sanoen huijattu. Lähes 30000 eurosta on kyse. Katsomme, mihin tässä asiassa päädymme, varmaan seuraavaksi vuorossa kuluttaja-asiamies ja rikosilmoitus. Mutta Hero 24 -firmaan emme enää koskaan turvaudu missään asiassa. Älkääkä tekään, koska on iso riski, että teitäkin huijataan tavalla tai toisella!

0

340

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Haluan sinut, kuuletko minua.

        Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
        Ikävä
        90
        1466
      2. Hän on tosi

        hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
        Ikävä
        54
        1023
      3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

        https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
        Maailman menoa
        382
        857
      4. Kuka sitä naista maalittaa

        Täällä oikeasti?
        Ikävä
        155
        843
      5. Anteeksipyynnöstä

        Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
        Ikävä
        124
        727
      6. Rakastan häntä

        Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
        Ikävä
        55
        719
      7. Ei kukaan ole katsonut

        Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
        Ikävä
        51
        668
      8. Naiselle Kuuleppa Tämä

        Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
        Ikävä
        38
        635
      9. Onko mun toinen

        Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
        Ikävä
        57
        631
      10. Oletko päässyt minusta

        Eteenpäin?
        Ikävä
        76
        622
      Aihe