Kehitysvamma Ekko on jossa ei osaa puhua kuin vain kehitysvamma aiheesta jos on Kehitysvamma Ekkona intensiivinen kiinnostus kehitysvamma diagnoosiin.
KEHITYSVAMMA EKKO on niillä joilla pitäisi olla Autismi diagnoosi, mutta kehitysvamma lääkärit on sitä mieltä, että Autismi ja älyllinen kehitysvammaisuus on yksi sana diagnoosi.
Tässä linkin kirjotus joka luki yhdellä netti sivulla
Väärinymmärretty diagnoosi
Autismiin liittyy paljon harhakuvia ja väärinkäsityksiä. Lievää autismia ei ole osattu kunnolla tunnistaa. Siihen on luultu liittyvän aina kehitysvamma tai kielellinen häiriö.
T. Henna Maria Espoosta
Kehitysvamma Ekko
Anonyymi-ap
0
127
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va802097Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä
Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai3661279Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?
Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu291176- 1411048
Päälle hautaus?
Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa149906- 103866
- 45737
- 62736
- 61706
Voisit nainen joskus vastata minulle
Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.63682