– Liha- ja maitoteollisuus käyttää samaa pelikirjaa kuin suuret öljy- ja tupakkayhtiöt, sanoo Oxfordin yliopiston professori Paul Behrens Ylelle.
Behrensin mukaan vastaavasti lihateollisuus yrittää horjuttaa tieteellistä yksimielisyyttä kotieläintuotannon ympäristö- ja ilmastohaitoista.
Behrensin mukaan vastaavasti lihateollisuus yrittää horjuttaa tieteellistä yksimielisyyttä kotieläintuotannon ympäristö- ja ilmastohaitoista.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Voi voi mitä skeidaa taas.
Maailmassa tupakoidaan ja öljyä käytetään. Lihaa syödään ja maitoa juodaan.
Peräkammarin pankolta katsoen on vaikea ymmärtää maailman muuttuvan
Tupakkateollisuus tuhosi vain ihmissten terveyden.
Eläintuotannon missio on tehdä rahaa paitsi terveyden kustannuksella, niin myös maapallon luonnonvaraisen luonnon tuhoamisella.
Voi voi mitä skeidaa...
Ja tuo oli parasta, mitä itseoppineen onanistin peräkammariajatuspaja pystyi tuottamaan. Tunnen syvää sympatiaa läheisiäsi kohtaan.
Ihan pilipali proffa sekoilee.
Surkuhupaisaa miten vihervassarit blokkaa näitä ihmeprofessoreita peliin.....
Kyllä niitä maailmassa riittää.
Kasviproteiinit ovat yleensä kalliimpia kuin liha.
Miten varma tuottoisesta Nurmi ja viljanviljelystä naudanliha tuotetaan. Vihannesten viljely on jo toinen juttu joka on avomaa viljelyä, siitähän maailma haluaa siirtyä syväjuurisiin kasveihin.