Ohhoh, aikamoista! Aina ei käy mieltymykset yksiin, näinhän se menee.
Lue lisää:
https://www.suomi24.fi/viihde/vappu-pimia-muistelee-treffeja-sinkkuna-tyrmistyi-jauheliha-paljastuksesta-ei-helkkari-soikoon?s24
Vappu Pimiä muistelee treffejä sinkkuna - Tyrmistyi jauheliha-paljastuksesta: "Ei helkkari soikoon"

8
1058
Vastaukset
- Anonyymi
Hän on jo vanha, joka ohjelmissa, mainoksissa ja keittokirjoissaan, ei kiitos. Eikö Mtv 3 ymmärrä vaihaa häntä jo ulos ja vaikka Tuija Pehkonen tilalle.
Miksi MTV3 käyttää aina samoja naamoja, vuodesta toiseen. Mistähän johtuu tuo sisäsiittoisuus?
Hän on joka ohjelmissa samoin nuo TTK tuomarit, ulos uusia tuulia.
Ulos samat vanaht habatukset ja pierut, ei kukaan jaksa katsella heitä vuodesta toiseen, eikö tuotanto ja MTV3 ymmärrä kun samat aina? - Anonyymi
Aloituksessa kyse jauhelihasta . Kyllä minä myös toimisin samoin kuin Vappu tuossa tilanteessa. Mies voi olla miten ihana vaan, mutta jos ruokajutut menee tuota rataa, niin kiitos ei. Kaikkien ei tarvitse olla hyvä kokki, mutta pelisilmää täytyy olla jos pyytää jonkun kotiinsa. Vaikka sitten noutoruokaa ja kaunis kattaus.
- Anonyymi
No hyvä kun kaikki tunnustaa mokansa ja huoraamiset niin kaikki on samalla viivalla ja risti tasaa kaiken. Ristillä on tasa arvo.
- Anonyymi
artikkelin mielenkiintoisin anti oli alkupriiffissä :"itseoikeutettu juontaja". nämä iäkkäät mustan maskaran suurkuluttaja-tavisjuontajat paljettimekoissaan jotka pyörii kaikissa ohjelmissa eri kanavilla ei kiinnosta.
deittailu jauheliha-kananmuna-juntin kanssa- asiassa samaa mieltä vappu pimeän kanssa mutta se nyt oli niin pieni yksityiskohta koko kuviossa että kompastuminen rappusissakin olisi ollut mielenkiintoisempi tarina.- Anonyymi
Hyvää joulua. Jeesuksessa ei erotella miehiä eikä naisia eikä kansallisuuksia eikä kreikkalaista muista eikä muitakaan. Eikä sukupuolia. Syntisiä on kaikki sitä varten Jeesus tuli.
- Anonyymi
Myös katoliset ja luterilaiset sekä muut on sovitettuja. Sama joulujeesus luterilaisilla.
- Anonyymi
Pimiä olis voinut opettaa kaverin kokkaamaan, kun on niiiiiiiiiiiiiiiin erinomainen kaikessa. Osaakos se mysteeri kokota muuta kuin lämmittää maksalaatikkoa?
- Anonyymi
vappua naidaa pimiällä. tulee pimeitä lapsia ja saatta käydä kettu pimeässä reiässäkin kun on niin pimeää
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.627876Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675941Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,745459Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot535347Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1094657Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1112385Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e41271Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol61237Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa401087Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko471052