Kameran muuttaminen lähettäväksi

Anonyymi-ap

Millainen kamera voidaan melkein jokamiehen osaamisella laittaa kuvaamaan kerran päivässä ja lähettämään sähköpostiin. Kaapissa on lähettämätön riistakamera ja vanha "älypuhelin".

3

288

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Se älypuhelin itsessään riittää hommaan.

      • Anonyymi

        Kuka homman osaisi?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kuka homman osaisi?

        Tässä tekoälyn (Copilot) ohjeet:
        Älypuhelimen käyttäminen valvontakamerana on mahdollista ja melko helppoa. Tässä muutamia vinkkejä, miten voit muuttaa älypuhelimesi valvontakameraksi:

        Lataa valvontakamerasovellus: On olemassa useita sovelluksia, jotka muuttavat älypuhelimen valvontakameraksi. Esimerkiksi Alfred, Manything ja Presence ovat suosittuja vaihtoehtoja. Nämä sovellukset mahdollistavat videon suoratoiston ja tallennuksen sekä liiketunnistuksen.

        Aseta puhelin paikalleen: Valitse paikka, josta haluat valvoa aluetta. Varmista, että puhelin on tukevasti paikallaan ja että kameran näkökenttä on selkeä. Voit käyttää jalustaa tai telineitä puhelimen pitämiseksi paikallaan.

        Yhdistä internetiin: Varmista, että puhelin on yhdistetty Wi-Fi-verkkoon, jotta se voi lähettää videokuvaa reaaliajassa. Tämä on tärkeää, jotta voit seurata tapahtumia etänä.

        Konfiguroi sovellus: Avaa valvontakamerasovellus ja seuraa ohjeita sen konfiguroimiseksi. Tämä voi sisältää tilin luomisen, kameran asetusten määrittämisen ja ilmoitusten asettamisen.

        Seuraa etänä: Kun kaikki on asetettu, voit seurata videokuvaa etänä toisella laitteella, kuten toisella älypuhelimella tai tietokoneella. Useimmat sovellukset tarjoavat myös mahdollisuuden tallentaa videokuvaa pilvipalveluun.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1328
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      45
      687
    3. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      639
    4. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      52
      584
    5. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      46
      569
    6. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      38
      549
    7. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      70
      541
    8. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      132
      538
    9. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      41
      512
    10. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      177
      486
    Aihe