On aika taas pisteyttää opet

Anonyymi-ap

Meidän koulussa on vuosia jo tehty pisteet ja arvostelut opettajille. he ovat vanhempien palveluksessa, ilman lapsiamme heillä ei olisi töitä, siksi meidän on jatkuvasti tarkkailtava ja ohjeistettava opettjia, jotka yrittää aina luistaa kaiksesta.
Me vanhemmat annamme ohjeita ja huomautamme jos menee vikaan, nyt taa jouluna annamme pisteet ja arovstelut. Laiskat opet ei ansaitse juurikaan mitään, siellä ne syövät viinerietä ja juovat kahvia ja istuvat, mitään ei tee. Olemme ottaneet aina muutamia opettajia puhutteluun ja ohjanneet heitä raiteilleen ja neuvoneet mitä tehdä.
Ovat ottannet opikseen mutta ei aina, sitten vaan uudelleen puhutteluun. He ovat meidän työntekijöitä meillä on velvollisuus tarkkailla ja opettaa opettajia toimimaan oikein. Kytöskouluun ollaan ohjattu ja puhumisen taitoja.
Jos ei toimi, koulutoimen johtajan juttusille.
Tänä vuonna yksi ope saa huomautuksen ja yksi ope 8 pistettä. harvinaista, niin huonolla tolalla on koulun opettajien työt. Mutta vanhemmat kun neuvoo niin eiköän se siitä, jos ei niin vaihtoon.

0

108

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Ruumis ojassa

        Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
        Oulainen
        17
        2383
      2. Mitä piirteitä rakastat

        Eniten kaivatussasi?
        Ikävä
        44
        1261
      3. Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!

        Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa
        Puolanka
        70
        907
      4. Miten suomalaiset miehet

        On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää
        Ikävä
        135
        848
      5. Anna mulle vielä tilaisuus

        näyttää kuinka susta tykkään.
        Ikävä
        45
        831
      6. Mitkä asiat tekevät

        kaivatustasi vetovoimaisen?
        Ikävä
        59
        807
      7. Muistatko vielä

        Missä nähtiin ensimmäisen kerran? Miehelle.
        Ikävä
        42
        776
      8. Eräs läheinen sanoi

        Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.
        Ikävä
        44
        745
      9. Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä

        – On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe
        Perussuomalaiset
        164
        732
      10. Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)

        Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis
        Sinkut
        130
        684
      Aihe