Taksi kulkee

Vihdoinkin saadaan kyytiä(saiskohannihan onniɓussille humpille kyytiä tähän asti ei ole saanut,tälle ollut kovaa kysyntää.(ja tietty ihan kyläreissuille ym.onnea uudelle yrittäjälle.
211292
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Hiljaista ollut jos on kyyti ollut 7km.toivotaan että nyt saataisi paremmin kyytiä,tosiaan kova ollut pula kun ajetaan vain kelakyytejä.

Äänestä

Kurjaa kun vallataan kyytejä ja ketä kuskataan.. Ei olla puheilleen asioissa.. Kostautuu että ei enää oteta kyytejä heiltä

Äänestä

Niin hyvä olisi olla ihan kylätaksi ,soitto ja pirssi vie minne tahtoo..heti jos vapaa.

Äänestä

Totta tuleepi näitä äkkilähtöjä,eihän kelataksit lähde (soitettu eivöt edes vastaa...odottavat pitkänmatkan kyytejä.

Äänestä

Onhan karstulassa ollut jo 1,5 vuoden ajan taksi joka ajaa myös muitakin kuin kela kyytejä. Ja mainostettukin kyytejä mm. Humpille Onnibussin pysäkille muttei vaan tilauksia ole tullut.

Äänestä

Kuka eipä ole tiedossa,puska radioon tietoo kenelle soittaa.(olisi tosiaan hyvä tietää,ja että taksi myös tulee kun tilattu.toivotaan parasta.

Äänestä

On mainostettu facessa puskaradiossa, kauppojen ilmoitustauluilla, viispiikkisessä. Lisäksi googlettamalla löytyy taksin tiedot.

Äänestä

Saisko vielä kerran puskaradioon puhelinnumeron saataisiin antaa infoa eteenpäin.Paljon on tosiaan kyselty voisi levittää infoa sellaisillekin jotka asuu kylillä ja tarvii kyytiä asioille,pankkipäivätkin on vain määrättyinäpäivinä.(asiointi taksit on vain pieniaika ei kerkee hoitaa pankki ja kauppareissua tunnissa.INFOA.kiitos

Äänestä
  • Laitettu infoa puskaradioon.

    Äänestä

Googletan mitä!!!!

Äänestä
  • Vaikka sitä taksin numeroa!😜

    Äänestä

Googleta paska elämä

Äänestä

No taksin pitää myös ajaa eikä koko ajan veivata onko nyt ajossa vai ei..

Äänestä
  • Näkkyy olevan yötä/päivää ajossa.
    Mutta oisko näin,että yksi kuski ei voi palvella koko karstulaa täysipäiväisesti!!

    Äänestä

  • Valitettavasti sairastapaukselle ei voi mitään. Ei kukaan sairaana/puolikuntoisena lähde töihin vai mitä?

    Äänestä

  • Ja 1 vkl oli taksi hajalla. Joten näille ei valitettavasti voi mitään.

    Äänestä

Googleta taksi karstula!
2autoa ajaa kaikki kyydit ja 1 yötä päivää .

Äänestä

Jes!

Äänestä

Se on kyllä hyvä että takseja, puskaradiossakin jo todettiin ettei tarvitse välttämättä ajaa päissään jos haluaa viikonloppuna rimpsalle.

Äänestä

Mitä? Onko täällä joku uus taksi?

Äänestä

Käyttäkää niitä takseja ja älkääkä ulisko!😁

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Vihdoinkin saadaan kyytiä(saiskohannihan onniɓussille humpille kyytiä tähän asti ei ole saanut,tälle ollut kovaa kysyntää.(ja tietty ihan kyläreissuille ym.onnea uudelle yrittäjälle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu