Hei! Haluaisin kaneja, mutta äiti ei luultavasti kyllä suostu. Jos kuitenkin saisin sen suostumaan, niin mitä mun pitää tietää niistä?
Hankkisin eka uroksen, sit kun on sopivan ikäinen veisin kastroitavaksi, jossain vaiheessa hankkisin naaraan ja varmaan steriloisin senkin jossain kohtaa. Tiedän tietty et ne syö pääosin heinää, ja sitä pitääkin olla tarjolla 24/7. Sit tuoreita ja vähän pellettejä, vai oliko ne ees pakollisia? Häkki ois kahdelle kanille varmaan joku 180 × 70 × 70 tai jotain niistä kompostikehikoista tai niistä aidoista. Ja vapaana tän vuoden lukkarin mukaan
ma: ainaki 9h jos ei oo menoo. ti: vrm 8h jos ei oo menoo. ke: 7h, ratsastus on sillon niin se vie pari tuntia. to: 8h, 2h menoo eli muuten ois 10h. pe: 11h jos ei oo menoo. la: koko päivä jos ei oo menoo. su: päiväl 2h menoo, muuten vapaana jos ei oo muuta menoo. Eli viikossa yhteensä 53h + viikonloppu.
Siinä. Oisko noi hyvät ajat? Ja muuten, pärjääkö kani yksin pari tuntia, silloin kun sillä ei oo vielä lajitoveria?
Ja muuten eiks se timotei heinä oo paras vaihtoehto?
Onks ideoita miten suostutella äitiä?
Kanien hankkiminen
Anonyymi-ap
0
246
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1922010
- 1291104
- 1131063
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa21795- 58786
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä33700ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42628Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m175574Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45538- 9522