Etäpalveluja tarjotaan entistä enemmän, kun Kelan toimipisteiden verkko harvenee – Kannuksessa asioi kymmenen ihmistä kuukaudessa.
Samalla autolla asioivat ja aina ajetaan oven eteen mustassa pitkässä hameessa oletettu naisihminen. Näitä varten pidetään toimistoa auki ja palvellaan.
Kelan asiakkaat
9
734
Vastaukset
- Anonyymi
Kaikki katoaa maaseudulta kun Pura ja Orpo leikkaa pienen ihmisen elinmahdollisuuksia. Mistä vuoden alusta rahaa lääkkeisiin kun niiden alv ja omavastuu nousee.
Missä olisi Keski-Pohjanmaalla hyvä paikka kulkea kerjäämässä?- Anonyymi
purra ei leikkaa mitään ole poika ihan huoleta heh
- Anonyymi
kannuksesa ei itään hätää täällä saavat kuritomien kakaroiden vanhemmat hakea kelasta rahaa ja niiden kakrut varastaa kaupoista ja rikkoa paikkoja ja metelöidä jnee ilman että kukaan puuttuu
- Anonyymi
olisko setällä mitään toista levyä jota kuunnella?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
olisko setällä mitään toista levyä jota kuunnella?
kyllä on kuuntelen 70 luvun rokkia onko ne kurittomien karujen vanhemmat jo saaneet jälkikasvunsa kuriin puuhhh
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
kyllä on kuuntelen 70 luvun rokkia onko ne kurittomien karujen vanhemmat jo saaneet jälkikasvunsa kuriin puuhhh
ruppee mieheks ja lopeta tuo ruikuttamine
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
ruppee mieheks ja lopeta tuo ruikuttamine
poika et sinä minua määrää ymmärrätkö poika??
- Anonyymi
Luntrömmin pankista hakevat rahaa ovakko sukulaisia nämä ruotsista tulleet eläkeläis seurueet?
- Anonyymi
Todellisuudessa Eskolalaiset juopot hakee kaljarahea sieltä.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2212926Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1732556Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1071189Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1321102- 681048
Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831045Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait2791002Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka338989Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20929Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22788