Onko sana transu halventava?
Transu-sana
Anonyymi-ap
2
150
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä sitä pidetään halventavana.
- Anonyymi
Onhan se. Ja tarkoittaa vähän eri asiaa riippuen kenestä puhutaan. Transvestiittiahan se on perinteisesti tarkoittanut ja he saattavat osa jopa suhtautua sanaan neutraalisti. Sitten taas prosessin läpikäyneistä naisista sanan käyttö on äärimmäisen törkeää. Prosessin läpikäyneet miehet taas lähinnä ihmettelevät miten joku edes vaivautuu puhumaan miesten vaatteita käyttävistä ihmisistä transuina.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Rukoilimme Länsimuurilla 2000 vuoden jälkeen, Jumalamme oli antanut meille kaiken takaisin
Western Wall, In our Hands. 55th Para. https://www.youtube.com/watch?v=u4BJAppyCSo https://en.wikipedia.org/wiki/55th_252490Kerro kaivattusi
Jokin tapa/piirre mikä sinua viehättää ja mistä hän voisi myös tunnistaa itsensä.551806Saako kantaa asetta
Voiko olla koskaan kotelossa lonkalla ase.. Siis ei mikään luvaton ase. Johon on luvat. Esim luottamustoimessa, tai kaup111204Vakkuri puhuu että Suomi joutuu sotaan.
Hänen mukaansa asiantuntijat ovat yhtä mieltä että Suomi joutuu sotaan Venäjän kanssa. En tiedä kuinka lähellä se on, mu2991067- 259992
- 146903
- 56884
Mitä laitatte karjalanpiirakan päälle?
Voita tietenkin, mutta mitä muuta? Itse yleensä juustoa, jotain leikkelemakkaraa ja tuorekurkkua9797- 47780
Mies mitä ajattelet naisista?
Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.111775