Siellähän talvehtii näitä rikkaita suomalaisjulkkiksia. On kiinteistömoguleja ja jopa keisarillisen arvonnimen omaavia.
Miten törstejä puheteltavia ovat? Ovatko hyvin arvonsa tuntevia? Onko komeat huvilat ihan rannalla ja lounastavatko vain Michelin ravintoloissa?
T. kateellinen täältä loskan seasta.
Miten törstejä puheteltavia ovat? Ovatko hyvin arvonsa tuntevia? Onko komeat huvilat ihan rannalla ja lounastavatko vain Michelin ravintoloissa?
T. kateellinen täältä loskan seasta.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kyllä me tykätään olla omissa porukoissamme ja Misukkapaikoissa ruokaillaan. Ei me rahvasta kaivata juttuseuraksi.
Mafiosoille on omat reviirit ja kuppiloissa omat pöydät
Me ei olla mafiosoja. Ollaan vaan rikkaita ja kuuluisia ja tykätään toistemme seurasta ja mieluummin asutaan luksusalueilla ja syödään kalliimmissa paikoissa joissa ei tarvitse katsella rahvasta. Rahat on hankittu kovalla työllä ja verot maksettu rehellisesti, tai ainakin melkein rehellisesti.
Esimerkkejä "melkein rehellisesti" ?
https://www.theolivepress.es/spain-news/2024/04/04/hackers-who-made-e3million-by-cloning-sim-cards-across-spain-are-arrested/
https://www.theguardian.com/news/2021/may/20/a-united-nations-of-how-marbella-became-a-magnet-for-gangsters
https://www.theolivepress.es/spain-news/2024/11/15/narco-killed-in-spains-drug-smuggling-superhighway-exposes-the-violent-escalation-guardia-civil-face-daily-confronting-dangerous-mafias/
Poliiseja joutuu väistelemään niin se on kovaa työtä
Vain rikkailla ja kuuluisilla on varaa ajaa Ferrari SF90 Marbellan rantakadulla
Kovimmat jätkät saa nimensä Interpolin etsintäkuulutuslistalle
https://www.interpol.int/How-we-work/Notices/Red-Notices/View-Red-Notices
Listalta löytyy yksi suomalainen. Intia etsii....
Löytyykö mies Costalta?
Halpaa knarkkia ja punkkua, mikäpä Fugeßa on viihtyessä
Ei kai Fuge rikkaita houkuttele. Marbella niitä enempi houkuttelee. Benalmadenan venesatama toinen, mistä varallisuutta voi haistella.