Maaliskuun 2025 loma Hurghada

matkustan poikani kanssa 14.3.25 ensimmäistä kertaa Egyptiin , kysymys kuuluukin onko lähistöllä järkeviä ruokapaikkoja ynm ja taksillahan pääsee muihin paikkoihin niin vinkkiä mihin kannattaa mennä ja ei. majoitutaan prime life hoteliin 1vk onko kellään kokemusta hotellista/ alueesta? kiitos etukäteen vastauksista:)
11574
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Luettuani kaiken tämän, siis yläotsakkeesta lähtien, olen sitä mieltä,
että Egypti saa aivan rauhassa minun puolesta pitää pyramiidinsa
niin kauan kuin muita maita ja matkakohteita on!
Miksi ihmeessä lähteä hermostumaan ja kärsimään sinne?!

Nimim. laskentatavasta riippuen jo 47 - 51 maassa käynyt, eikä
milloinkaan ruuan takia sairastunut.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Maveric72 kirjoitti:

matkustan poikani kanssa 14.3.25 ensimmäistä kertaa Egyptiin , kysymys kuuluukin onko lähistöllä järkeviä ruokapaikkoja ynm ja taksillahan pääsee muihin paikkoihin niin vinkkiä mihin kannattaa mennä ja ei. majoitutaan prime life hoteliin 1vk onko kellään kokemusta hotellista/ alueesta? kiitos etukäteen vastauksista:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu