Suomen oikeusmurhat

Anonyymi-ap

Yhdessä viestiketjussa kirjoitettiin: "Jos teet valituksen asianajajaliittoon, niin valvontalautakunnalle tulee tietoon jopa ne todisteet, joita ei ole vielä esitetty."

Mitä tämä käytännössä tarkoittaa? Tarkoittaako tämä niitä todisteita, joita on antanut joko poliisille tai asianajajalle, mutta kumpikaan ei ole niitä käyttänyt/poistanut vai myös uusia?

Millaisia asioita ei kannata asianajajasta valittaa, joihin valvontalautakunta ei ainakaan hänen toiminnassaan puutu?

Entä onko olemassa jokin aikaraja tai muita syitä, joiden perusteella ei kannattaisi tehdä valitusta valvontalautakunnalle? En nyt tarkoita sitä mahdollisuutta, että valvontalautakunta ei tekisi asialle mitään.

2

486

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Oletkos koskaan kuullut siitä sananlaskusta korpista ja korpin silmästä ja nokkimisesta?
      Se kertoo kaiken. Eitarvitse yhtään epäillä: se toimii AINA!

    • Anonyymi

      Kuinka kauan Asianajajaliiton valvontalautakunta käsittelee tällä hetkellä laskutuksen riita-asiaa? Kysymykselläni pyrin ennakoimaan ajankohtaa, jolloin lasku lankeaa maksuun valvontalautakunnan tehtyä riita-asiasta (toivon mukaan huojentavan) päätöksen. Näin myös mahdolliset perintätoimet ja ulosmittaus siirtyvät päätösajankohdan jälkeiseen aikaan.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      193
      1422
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      138
      913
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      872
    4. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      52
      801
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      758
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      253
      667
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      330
      639
    8. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      9
      636
    9. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      57
      619
    10. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      594
    Aihe