Jokaisessa mediassa pääaihe tuntui olevan persut, kulkue 612 jne. Mitä tekemistä itsenäisyyspäivän juhlalähetyksissä on ismeillä? Eikö todellakaan suvakkivasurivihersetaismejä voida jättää pois mistään tilaisuudesta YLE, MTV jne valemediat? Tehän häpäisette itsenne, jota tuskin edes ymmärrätte. Tuletteko te lasten juhliinkin ismit mielessä ja tarkistatte, ettei vaan yhtään persu tenavaa osallistu niihin?
Miten te voitte olla noin typeriä ja omassa kuplassa eläviä? Eikö teillä todellakaan ole omia mielipiteitä vai onko teidät alistettu toistamaan samoja herjoja joka mediassa? Sääli, sillä olette se juuri se kansanosa, jonka avulla Putinit, Orbanit, Erdoganit jne. ovat nousseet valtaan. Ainoastaan järkevät suomaliset ovat sitä tapahtumasta.
YLEltä ja MTVltä sekä muita valemedioilta taas riman alitus itsenäisyyspäivän lähetyksessä.
6
189
Vastaukset
- Anonyymi
Miksi YLEssä on menossa jo vuosikymmeniä joku taistelu persut vastaan me? Persut ovat meitä, jopa sinun porukassasi, jos vain uskaltaisi tunnustaa ilman erottamisen pelkoa. Mitä pahaa persut ovat tehneet YLElle, jota YLE ei olisi tehnyt satakertaisesti persuille? Persut ovat vaalineet ja vaatineet sanan- ja mielipiteen vapautta? Onko YLE tehnyt samoin muualla kuin paperilla? Ei ainakaan todistettavasti. Onko YLE kertonut rasismista aidosti ja sen harjoittajista? Ei, vaan leimannut persut rasisteiksi peitellen omaa rasismiaan kuten mm. Henrisson on osittanut viimeisemmässä haastatelussaan.
- Anonyymi
Tuli suoratoistoista kts. marssiporukkaa ja ympäröivää mellastusta , mielestäni ylen uutisissa ei kerrottu ymmärrettävästi ketkä noita mellakoita ja häirintää oikein aiheuttivat tosiasiassa .
- Anonyymi
Ylen tv-uutisissakin kello 20.30 asiaa käsiteltiin melko laajasti, mutta viimeksi kuultiin kadullakulkijan kommentti, ettei Helsinkiin kaivat natseja. Näin saatiin luotuja mielikuva siitä ketkä olivat syyllisiä, vaikka mellakoitsijoita olivat todellisuudessa anarkistit.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ylen tv-uutisissakin kello 20.30 asiaa käsiteltiin melko laajasti, mutta viimeksi kuultiin kadullakulkijan kommentti, ettei Helsinkiin kaivat natseja. Näin saatiin luotuja mielikuva siitä ketkä olivat syyllisiä, vaikka mellakoitsijoita olivat todellisuudessa anarkistit.
Eivätpä taida ihmiset tietää mitä se "natsi"-nimitys oikeasti tarkoittaa!!!
Kannattaisi ottaa selvää ennen kuin alkaa ketään nimittelemään!
- Anonyymi
Aloittajan kanssa samaa mieltä! Ja tilanne ylipäätään olisi paljon rauhallisempi koko maassa jos mediat eivät tarttuisi näihin yksittäisiin asioihin. Ne pitäisi jättää uutispimentoon kokonaan, niin saavutettaisiin paras tilanne!! Mediat pilaavat koko arvokkaan itsenäisyyspäivän antamalla etusijan uutisoinnissa näille häiriköille!
- Anonyymi
Sana valemedian käyttö jo kertoo, että on Moskovan asialla.
Hölmöläisten touhuja.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 73883
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104748- 47654
- 36623
- 47623
- 30611
- 40595
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34567- 50560
- 37496