Nyt kun katsoi itsenäisyyspäivänä riehuvia
Vasemmistolaisia ,tuli mieleeni että..
Kuvitelkaa tilanne jos vasemmistolainen olisi hoitaja tai lääkäri .. Ja saa päähänsä että potilas on ei vasemmistolainen.. tappaako hän potilaan ? Todennäkoisesti kyllä jättää hoitamatta jolloin potilas voi kuolla.
Jos näkee että on alkava syöpä ym. Niin voi jolla että ei muka huomaa jolloin syöpä leviää niin että on jo myöhäistä.
Vasemmistolainen lääkärinä
8
460
Vastaukset 8
- Anonyymi
Lääkärit ovat tänä päivänä niin ammattitaidottomia, että se syöpä ei löydy ajoissa muuten kuin vahingossa.
- Anonyymi
Ei mikään löydy, jos ei etsitä.
Kyllä ammattitaitoisia lääkäreitä on olemassa, ei voi sanoa, etteikö olisi.
Aloitus on vähän typerä, koska ei politiikka liity lääkärin ja potilaan mahdolliseen hoitosuhteeseen millään tavalla.
Sairauksiin ja vaivoihin tulisi kyllä puuttua ajoissa, mikä vaikuttaa nykyään olevan sivuseikka. Odotetaan, että kaikki muuttuu niin pahaksi, että on ihan pakko tehdä jotain, jos enää tarvitsee, onko potilas enää edes hengissä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei mikään löydy, jos ei etsitä.
Kyllä ammattitaitoisia lääkäreitä on olemassa, ei voi sanoa, etteikö olisi.
Aloitus on vähän typerä, koska ei politiikka liity lääkärin ja potilaan mahdolliseen hoitosuhteeseen millään tavalla.
Sairauksiin ja vaivoihin tulisi kyllä puuttua ajoissa, mikä vaikuttaa nykyään olevan sivuseikka. Odotetaan, että kaikki muuttuu niin pahaksi, että on ihan pakko tehdä jotain, jos enää tarvitsee, onko potilas enää edes hengissä.Kyllä liittyy politiikka ja varallisuus ja yhteiskunnallinen asema
- Anonyymi00005
Enemmän pelkäisin uskovaista lääkäriä!!!
- Anonyymi00006
Mm. kansanedustaja Päivi Räsänen kd on koulutukseltaan lääkäri. Miten hiivatissa lääketiede ei opeta biologiaa riittävästi.
Kun oikein silmiin katsotaan, ihminenkin on eläinlaji. Simpanssit ovat lähimpiä sukulaisiamme.
Jos Päivi R avaisi vastaanoton, tilaisin piruuttani hänelle ajan. Saman puolen tyttöjä hän on. Osaisin varmasti olla asiallinen ja tahdikas asiakas.
# EI hihhuhlsson.
- Anonyymi00007
Kyllä oikeistolaisia on tapettu valitettavasti, lääkärit pääsee katsomaan potilastietojärjestelmän reunamerkinnät, joissa potilaan puoluekanta ynnä muita merkitseviä tarpeellisia tietoja on yleensä merkittynä. Varsinkin kirurgeissa on paljon jo tilastollisestikin psykopaatteja. "Inhimillinen virhe" leikkauksessa voi johtaa esim. sairaalabakteerin tahalliseen istutukseen. Pahimpia on nämä kun molskapihdit on jätetty "vahingossa" potilaan sisäelimistöön.
- Anonyymi00009UUSI
Aika huimaavaa lukea sun viesti . Sä oot tota mieltä mutta mä oon eri mieltä. En halua edes ajatella noin koska pian sekoaisin =)
- Anonyymi00008UUSI
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000012261252.html
– Ihmiset sairastuivat, koska johtajat, joihin he luottivat, valehtelivat ja sanoivat heille, että myrkyllistä ilmaa oli turvallista hengittää..
Samaa tapahtunu usein myös meillä täällä Suomessa..
hki/Myllypuro kaatopaikan päälle rakennetut talot, aivan kuten porvoossa 2 paikassa..
Poliitikot suojelee ihmisten henkien menetyksistä huolimatt geisseistä rikastunutta eliittiä..samaa suhmurointia kuten garden, tuulivoima,uniber ym.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haapaveden upea kurvikuningatar
No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga1041280Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää
WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️90773Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin
Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.35691- 47667
Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja118541Lidilikö Suomussalmelle
Tännekki Lidili. Loppus tuo kiskominen näillä jäljellä olevilla. K-Market ihan sikakallis ja hyvin ylimieliset omistajat30531Ei makeat pimut sytytä
sen jälkeen kun on nähnyt sinut. Olet vain ihastus vailla vertaa. Kun sinut tuntee muut eivät tunnu miltään. Tajuatko ol32516Upeaa Google!
Kohta on töitä tarjolla kaikille! Suomen taloushistorian suurin investointi ja Kajaani mainittu! Sähkö kyllä riittää, tö182498Huomasitko? Elämä Lapselle -konsertti tänään suorana tv:ssä - Aika kova kattaus huippuartisteja!
Lastenklinikoiden Kummien järjestämä Elämä Lapselle -konsertti tukee Suomen viiden yliopistollisen lastensairaalan toimi23487- 59473