Ukrainalainen naistoimittaja joutunut Zelenskyn hallinnon hampaisiin, kun paljastanut että Superautojen rekisteröinti on Ukrainassa samalla tasolla kuin Sveitsissä. Eli yli sadan tonnin autot kyseessä. Niistä on Youtubessa myös videoita.
Eli mihin se meiltä annettu raha oikein menee?
Korruption helmi Ukraina
23
559
Vastaukset
- Anonyymi
Zelensky siivoaa sotilaspäällystöään, koska pelkää vallankaappausta. Tappiot ovat niin massiiviset, että epäluottamus kenraalien piirissä kasvaa.
Suomessa ollaan hiljaa, vaikka on ajan kysymys, milloin maa sortuu,kun sotilaat ja aseet loppuvat. Ja meillekin tullut sotilaskarkureita Ukrainasta.. - Anonyymi
Huonosti menee Ukrainalla, kaikin puolin huonosti.
- Anonyymi
Ukraina oli ennen sotakin Euroopan korruptio valtio.
- Anonyymi
Tarkista uutislähteesi paikkansapitävyys.
- Anonyymi
venäjän joukot hyökkäsivät Ukrainaan putinin käskystä. Sitä tosiasiaa ei valheet poista
- Anonyymi
Suomi ohjattiin pelolla ilman kansanäänestystä Natoon. Sitä tosiasiaa ei valheet poista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suomi ohjattiin pelolla ilman kansanäänestystä Natoon. Sitä tosiasiaa ei valheet poista.
Mediassa käytettiin samaa taktiikkaa kuin koronapiikeissä ja asian huonoista puolista media ei kirjoittanut mitään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suomi ohjattiin pelolla ilman kansanäänestystä Natoon. Sitä tosiasiaa ei valheet poista.
Voi polosta, pelottiko sinnuu ?
- Anonyymi
Venäjän trollitehdas toimii mutta ei siitä ole mitään hyötyä.
- Anonyymi
Venäjällähän onkin tuo korruptio ihan 0%!
- Anonyymi
Pitääkö paikkansa, että siellä liikekannallepano koskee vain yli 28-vuotiaita miehiä? Ei sotilaskoulutusta ja sitten ryhdytään kouluttamaan jo raihnaisia ihmisiä. Kyllä on mennyt rahat hukkaan, jos näin on.
- Anonyymi
Nyt on ilmaantunut Suomussalmi-palstalle näitä venäjän trollitehtaan satuja. Voisiko ylläpito kiinnittää huomionsa muuhunkin, kuin rumiin sanoihin ja silmäätekevien loukkaantumisiin.
- Anonyymi
Millä perusteella satuja?
- Anonyymi
Suomi on osa Venäjän Federaatiota. Sitä tosiasiaa ei valheet poista.
- Anonyymi
Ihme kun eivät viisaat päättäjät euroopassa ole lukeneet näiden valopäiden ohjeita.
- Anonyymi
Valo nousee idästä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Valo nousee idästä.
Eli Aasian suunnalta, Venäjähän ei ole idässä kun meistä katottuna.
- Anonyymi
Ja laskeutuu länteen
- Anonyymi
Trollit täällä keskustelee..
- Anonyymi
Ihan 100% raha-asioistahan tässä soditaan. Zelenskyn hallinto ihan yhtä perseestä kuin Putininkin.
Sama saatana väki oli mielellään tulossa Suomeen rajan yli väkivalloin aikoinaan....- Anonyymi
Nyt kerrottiin, että Ukraina on vienyt aseita Syyrian sotaan. Ilmankos ne aseet eivät riitä, kun niitä myydään eteenpäin?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nyt kerrottiin, että Ukraina on vienyt aseita Syyrian sotaan. Ilmankos ne aseet eivät riitä, kun niitä myydään eteenpäin?
Kuka kertoi ?
- Anonyymi
Putlerin ahnuksen nuolijat pistävät taas parastaan
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html2365433Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,574751Puoluebarometri: Marinin hallituksella 7 parasta mittaustulosta
Orpon hallitusta pitää huonona 2/3 kansalaisista, joka on aika hyvin linjassa hallituspuolueiden yhteenlasketun kannatuk123589Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana2883306Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699193275Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1823189- 732840
- 652067
- 292001
- 901996