Eiköhän sen bott ASS ole parempi pyöräillä sillinhajussa muijansa perässä...taas...F1 ei ole persepaljaana pyöräilijöille,ei .
Susisusisuiiiiu
24
514
Vastaukset
- Anonyymi
Taas sai hävetä ja kärsiä. Heti alussa Botta törmäsi Pereziin ja hajotti tämän auton. Perez keskeytti. Sitten körötteli joukon jatkona kunnes törmäsi nolosti Magnussenin kylkeen komian lukkojarrutuksen päätteeksi. Magnus varikolle ja Botta laulukuoroon.
- Anonyymi
Oli kyllä sellaista töhötystä koko kisa. Ihan kuin olisi ensimmäinen kisa ollut.
- Anonyymi
Valtteri ajoi romurallia. Näytti ajajanlahjoja. Nyt viimeistään kaikki tietävät miksi ei enää jatka F1 kuskina.
- Anonyymi
Onneksi tuo Vallun perseily loppui tähän kauteen. Olisi pitänyt tosin loppua jo 5 vuotta sitten. Tulihan tuota pelleilyä jo tarpeeksi nähtyä.
- Anonyymi
Mersun olisi pitänyt vaihtaa kilpailukykyinen kuski kakkosautoon. Toki Mersun olisi kannattanut vaihtaa myös Hamilton pois jo viimeistään 3 vuotta sitten. Sen jälkeen kun ei enää pystynyt parhaalla autolla voittamaan kisoja. Mersuhan on edelleen parempi kuin Red Bull ja Ferrari. McLaren ehkä paras nyt.
- Anonyymi
Valtterin olisi pitänyt tunnustaa tosiasiat jo aikaisemmin. Jos F1-talli /tallit eivät ole hyvissä ajoin valmiita kirjoittamaan sopimusta ensi kaudeksi, on se selvä merkki siitä, että on etsittävä uusia haasteita. Silloin on hyvä tilanne kun tarjouksia satelee vielä useista talleista, joten on vara mistä valita. Jos tuollaista ei tapahdu, pitää kytkintä nostaa heti.
IndyCar olisi hyvä sarja Valtterille. Grosjeankin on siellä ajanut välillä ihan hyviä kisoja, milloin ei ole kolaroinut.- Anonyymi
Onko Indyistä tullut tarjouksia? Grosjean oli muuten melko kova kuski myös F1 sarjassa toisin kuin Valtteri.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onko Indyistä tullut tarjouksia? Grosjean oli muuten melko kova kuski myös F1 sarjassa toisin kuin Valtteri.
Onhan Valtterikin omasta mielestään kova kuski.
- Anonyymi
Olettehan tekin arvostelijat paljon parempia kun kukaan muu missä tahansa lajissa. On niin väärin että ette ole saanut mahdollisuutta näyttää taitojanne.
- Anonyymi
Valtterille tarjottiin vuoden jatkosopimusta Sauberilta, mutta Valtteri torppasi sen kun halusi useamman vuoden sopimuksen. Ahne kun on niin jäi sitten ulos kuskimarkkinoilta. Audi ottaa ohjaset Sauber-tallista vuonna 2026 alkaen.
- Anonyymi
Siinähän Sauperi kusas omaan lahkeeseen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siinähän Sauperi kusas omaan lahkeeseen.
Sauber tosiaan teki huonon sopimuksen aikoinaan. Kimin kanssa vielä tuli pisteitä hyvään tahtiin. Toki kuski oli ihan eri tasolla nopeudessa ja auton kehittämisessä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sauber tosiaan teki huonon sopimuksen aikoinaan. Kimin kanssa vielä tuli pisteitä hyvään tahtiin. Toki kuski oli ihan eri tasolla nopeudessa ja auton kehittämisessä.
Luetun ymmärtäminen on näillä sivuilla joskus hyvin vaikeaa.
- Anonyymi
Audi ei Valtteria halunnut. Siksi ei tarjottu pidempää sopimusta.
- Anonyymi
Hulluutta maksaa euroakaan Valtterin kaltaiselle perseilijälle.
- Anonyymi
Hei kaikki kateelliset mollaajat ja köyhät. Lukekaa iltapäivälehdestä millainen taloudellinen tilanne on eräällä juuri viimeisen kisansa f1 ssä ajaneella suomalaisella sattuu olemaan. Ei muuta kun erittäin kateellista joulua teille kaikille.
- Anonyymi
Kun on tienannut yli 50 miljoonaa euroa ja ollut F1-kuvioissa melkein 15 vuotta, niin sitä suuremmalla syyllä tuolla on enää turha roikkua kun on paljon noita muitakin bisneksiä. On tuolla vain tulppana ja esteenä nuorille kuskitulokkaille.
- Anonyymi
Köyhät kommentoi.
- Anonyymi
Liikkuva shikaani se on.
- Anonyymi
Pääsi sentään apukuskiksi Mersulle. Ei ole enää muiden ohiteltavana kisoissa. Saa katsella kisoja varikolta.
- Anonyymi
Niin vaan Bottas jatkaa F ykkösissä. Hyvä Valtteri.
- Anonyymi
Pitänee myydä mersu pois!
- Anonyymi
Olisi varmaan 15 vuotta sitten ollut tosi tyytyväinen, jos olisi saanut testikuskin paikan.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Petteri Orpo on satusetä
Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi422998Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj872906SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis1602812Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis2012105- 1121978
Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta
Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä151963Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle
Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi501579Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li371564Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön3701421- 871061