Eiköhän sen bott ASS ole parempi pyöräillä sillinhajussa muijansa perässä...taas...F1 ei ole persepaljaana pyöräilijöille,ei .
Susisusisuiiiiu
24
487
Vastaukset
- Anonyymi
Taas sai hävetä ja kärsiä. Heti alussa Botta törmäsi Pereziin ja hajotti tämän auton. Perez keskeytti. Sitten körötteli joukon jatkona kunnes törmäsi nolosti Magnussenin kylkeen komian lukkojarrutuksen päätteeksi. Magnus varikolle ja Botta laulukuoroon.
- Anonyymi
Oli kyllä sellaista töhötystä koko kisa. Ihan kuin olisi ensimmäinen kisa ollut.
- Anonyymi
Valtteri ajoi romurallia. Näytti ajajanlahjoja. Nyt viimeistään kaikki tietävät miksi ei enää jatka F1 kuskina.
- Anonyymi
Onneksi tuo Vallun perseily loppui tähän kauteen. Olisi pitänyt tosin loppua jo 5 vuotta sitten. Tulihan tuota pelleilyä jo tarpeeksi nähtyä.
- Anonyymi
Mersun olisi pitänyt vaihtaa kilpailukykyinen kuski kakkosautoon. Toki Mersun olisi kannattanut vaihtaa myös Hamilton pois jo viimeistään 3 vuotta sitten. Sen jälkeen kun ei enää pystynyt parhaalla autolla voittamaan kisoja. Mersuhan on edelleen parempi kuin Red Bull ja Ferrari. McLaren ehkä paras nyt.
- Anonyymi
Valtterin olisi pitänyt tunnustaa tosiasiat jo aikaisemmin. Jos F1-talli /tallit eivät ole hyvissä ajoin valmiita kirjoittamaan sopimusta ensi kaudeksi, on se selvä merkki siitä, että on etsittävä uusia haasteita. Silloin on hyvä tilanne kun tarjouksia satelee vielä useista talleista, joten on vara mistä valita. Jos tuollaista ei tapahdu, pitää kytkintä nostaa heti.
IndyCar olisi hyvä sarja Valtterille. Grosjeankin on siellä ajanut välillä ihan hyviä kisoja, milloin ei ole kolaroinut.- Anonyymi
Onko Indyistä tullut tarjouksia? Grosjean oli muuten melko kova kuski myös F1 sarjassa toisin kuin Valtteri.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onko Indyistä tullut tarjouksia? Grosjean oli muuten melko kova kuski myös F1 sarjassa toisin kuin Valtteri.
Onhan Valtterikin omasta mielestään kova kuski.
- Anonyymi
Olettehan tekin arvostelijat paljon parempia kun kukaan muu missä tahansa lajissa. On niin väärin että ette ole saanut mahdollisuutta näyttää taitojanne.
- Anonyymi
Valtterille tarjottiin vuoden jatkosopimusta Sauberilta, mutta Valtteri torppasi sen kun halusi useamman vuoden sopimuksen. Ahne kun on niin jäi sitten ulos kuskimarkkinoilta. Audi ottaa ohjaset Sauber-tallista vuonna 2026 alkaen.
- Anonyymi
Siinähän Sauperi kusas omaan lahkeeseen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siinähän Sauperi kusas omaan lahkeeseen.
Sauber tosiaan teki huonon sopimuksen aikoinaan. Kimin kanssa vielä tuli pisteitä hyvään tahtiin. Toki kuski oli ihan eri tasolla nopeudessa ja auton kehittämisessä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sauber tosiaan teki huonon sopimuksen aikoinaan. Kimin kanssa vielä tuli pisteitä hyvään tahtiin. Toki kuski oli ihan eri tasolla nopeudessa ja auton kehittämisessä.
Luetun ymmärtäminen on näillä sivuilla joskus hyvin vaikeaa.
- Anonyymi
Audi ei Valtteria halunnut. Siksi ei tarjottu pidempää sopimusta.
- Anonyymi
Hulluutta maksaa euroakaan Valtterin kaltaiselle perseilijälle.
- Anonyymi
Hei kaikki kateelliset mollaajat ja köyhät. Lukekaa iltapäivälehdestä millainen taloudellinen tilanne on eräällä juuri viimeisen kisansa f1 ssä ajaneella suomalaisella sattuu olemaan. Ei muuta kun erittäin kateellista joulua teille kaikille.
- Anonyymi
Kun on tienannut yli 50 miljoonaa euroa ja ollut F1-kuvioissa melkein 15 vuotta, niin sitä suuremmalla syyllä tuolla on enää turha roikkua kun on paljon noita muitakin bisneksiä. On tuolla vain tulppana ja esteenä nuorille kuskitulokkaille.
- Anonyymi
Köyhät kommentoi.
- Anonyymi
Liikkuva shikaani se on.
- Anonyymi
Pääsi sentään apukuskiksi Mersulle. Ei ole enää muiden ohiteltavana kisoissa. Saa katsella kisoja varikolta.
- Anonyymi
Niin vaan Bottas jatkaa F ykkösissä. Hyvä Valtteri.
- Anonyymi
Pitänee myydä mersu pois!
- Anonyymi
Olisi varmaan 15 vuotta sitten ollut tosi tyytyväinen, jos olisi saanut testikuskin paikan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1608386KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4447494Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei743854Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521543580Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1123009Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään522654- 1262026
Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv382021Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231873Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811540