Moikka! Oon 13v tyttö ja mulla on Venäjänkääpiöhamsteri Campbelli. Hän on uros ja noin 2,5kk (Ei olla saatu tarkkaa aikaa vielä). Nimi on Yeti ja suomeksi Jeti. On ollut meillä noin 3 viikkoa ja viihtyy hyvin, mutta näin pari päivää sitten eläinkaupassa isomman dunan, jota en aikasemmin ollut huomannut. Näytti tosi kivalta ja isolta, jossa olisi paljon kaivuutilaa ja mahtuisi huoneeseen! 😍 En aijo terraariota ostaa, sillä ei mahtuisi huoneeseen. Dunassa on kerros ja portaat sinne. Samanlainen kuin nykyinen, mutta isompi.
Kysymyksiä:
1. Olisiko hyvä ostaa tämä isompi?
2. Mulla suht iso huone, sen takia en Yetiä pysty päästämään huoneessa vapaasti olemaan, sillä esim. Sängyn alla pölyä ja likaa, jota en pääse siivoamaan ainakaan juuri nyt. Mulla on aitaus, mutta Yeti eilen kun siivosin dunaa, alkoi järsimään aidan kaltereita. Mitä teen asialle?
Isompi duna kääpiöhamsterille?
Anonyymi-ap
0
263
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1291333
- 100861
- 75683
- 50577
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa12493ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40464Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m153441Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..30407- 25381
Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;174372