Maailman suurin Toyota myy tänäkin vaikeana vuonna yli 10 miljoonaa autoa maailmanlaajuisesti

Anonyymi-ap

10

171

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kakkonen tulee tänäkin vuonna myymään yli kaksi miljoonaa autoa vähemmän.

    • Anonyymi

      Mitä tuo vaikuttaa sinun vanhaan Toyotaasi? Tuleeko voittajan fiilis matkalla Lidliin tai Saleen?

    • Anonyymi

      Toyotalla on kova lukema lokakuun lopussa. Volkswagen piilottelee pieniä lukujaan.

    • Anonyymi

      Vinosilmien valinta.

    • Anonyymi

      Kiitos tästä keskustelusta. Kiitos. Taru

    • Anonyymi

      Keskiviikkona katsastus ja nyt Kemppi laulaa.

    • Anonyymi

      Halpa ja paljon maailmanlaajuisesti ja isolla rahalla mainostettu tuote myy yleensä enemmän kuin kalliimpi ja parempi tuote. Sitten kun tulleen vauraampaa maanosaan, niin parempi myy usein enemmän jos tuote on sen arvoinen ja selkeästi parempi kuin halpa aasialainen tuote. Sen näkee helposti vaikka Euroopan auto markkinoilla jossa VW myy monta kertaa enemmän mitä Toyota ja jopa meillä Suomessa VW:n merkkejä myydään reilusti enemmän mitä Toyotan merkkejä.

      • Anonyymi

        Mikään asia ei tekstissäsi pidä paikkaansa.


    • Anonyymi

      Halpa ja sivistysmaissa kielletyt ja hyljeksityt autot myydään Toyotan voimin kehitysmaihin ja maailmaa paskaaviin yhteiskuntiin ja halpahan myy. Harmi kun niistä ei oikein kerry katetta ja siksi kehitystyö ei edisty ja pitää tyytyä avustaviin yrityksiin ja ostaa sieltä autoja joita voidaan myydä muualla, mutta sekin menee heikosti.
      En ole koskaan ymmärtänyt miksi joku paikallinen haluaa tuota mainostaa, kun se ei Toyotan autoista tee yhtään parempia tai laadukkaampia ja jälkeenjääneisyys vain kortostuu?

    • Anonyymi

      kaks myytyä tojoa riittäisi. Toinen Natolle ja toinen valtiolle Suomessa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla

      Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e
      Pirkanmaa
      177
      4592
    2. Jos olisit täällä

      Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä
      Ihastuminen
      37
      2514
    3. Tämän hetken

      Terveiset kaivatullesi ⬇️
      Ikävä
      156
      2182
    4. Kesän odotuksia hyrynsalmella

      Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla
      Hyrynsalmi
      16
      1709
    5. Vieläkö sä toivot

      Meidän välille jotain?
      Ikävä
      81
      1338
    6. Voi Rakas siellä

      Olet ollut mun ajatuksissa taas koko päivän. Olet ihmeellinen kertakaikkiaan ja arvostan sinua niin paljon❤️Minulla ei o
      Tunteet
      24
      1271
    7. Ohhoh! KAJ laukoi suorat sanat somessa - V-sana mainittu!

      Ohhoh! Mitäs mieltä olet tästä huumoriryhmä KAJ:sta? Bara bada bastu on kyllä aikamoinen korvamato... Lue lisää: https
      Euroviisut
      32
      1183
    8. Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea

      Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.
      Maailman menoa
      145
      1160
    9. Erika selvisi hienosti ennakkosuosikin paineista

      Hienostihan se meni. Erika jätettiin yksin, eikä häntä tuettu, oli euroviisukiusattu, silti suoriutui ensiluokkaisesti.
      Maailman menoa
      103
      945
    10. Pirre vaatii nyt karhuja ammuttavaksi

      Ylellä taas hauskaa lieksa uutista. Karhujen kannan­hoidollinen metsästys on Lieksan kaupungin mielestä välttämätöntä.
      Lieksa
      117
      877
    Aihe