Ylinopeutta ajamistanne ? Kyllä sen tuolla tienpäällä vauhtinne näkee. Muutamat säiliöautot noudattavat max 80. Muu raskasliikenne ajaa ylinopeutta!
Vastaukset 14
- Anonyymi
Me ollaan siellä töissä.
- Anonyymi
Nii? Muita havaintoja?
- Anonyymi
Täällä palstalla on jankkaava kirjoittaja, joka haluaa huomiota osakseen vaatimalla lapsen älykkyystasoisia kommentteja asiasta, joka hänen elämänpiiriin ei kuulu, mutta saattaa näkyä. Eikö vauvaamossa ollut enää tilaa.
- Anonyymi
Seon aina jämpti prikulleen, kun Ka-lervo touhaa. Jos joku muuta väittää, niin paskaa puhuu.
Se että Lervo puhuu paskaa niin ei se mitään, koska totta puhuu silloinkin, kun puhuu paskaa. - Anonyymi
KUULEHAN VALITTAJA SINUN KUULUU TIETÄÄ VAIN ETTÄ ALLE KUOLEE KUN 60 - 70 - 76 JOPA 100 TN YLI JYRÄÄ TUNAROINTISI, KÖYHÄILYSI TAKIA JOTEN VALITSE HETI 3 JA 4 NUMEROISIA TEITÄ. MUISTA ALLE KUOLEE.
- Anonyymi00008
Ei alle kuole ja mä tykkään olla päällä!
- Anonyymi00009
Raskas liikenne 80km/h ja ajavat rajoitinta vasten yli 90kmh. Väärin ja sakotettava. Muuten suomeen pitää asettaa 90kmh nopeus ympäri vuoden. Ellet osaa aikaa älä aja autoa vaan näänny nälkään ja läheisesi koska et osaa ajan käyttöä. Olet idiootti ellet ymmärrä.
- Anonyymi00010
Sitte haittiskuski ajaa kakka jäykkänä mittari 75 ettei tule sakkoja.
Ja rekat menee kokoajan ylinopeutta niin kumpi siinä nyt ois järkevämpää yleisen sujuvuuden takia…
Pienenä vinkkinä ettei ainakaan meidän auton perässä ole ikinä rajotinauto roikkumassa… - Anonyymi00011
Kyllä noille aloituksen tekijöille pitäisi myös asentaa rajoitin. P@sk@n suoltamiseen. Se, että kokee oikeutuksekseen päteä palstahuomiolla ei välttämättä kerro totuutta. Älykkyydestä ja asiantuntemuksesta.
- Anonyymi00013
Rekkakuskit edustaa ihmisinä sitä kouluttamattomonta väkeä. Nää on niitä, jotka ei pärjännyt koulussa lainkaan. Niille luotiin amikseenkin linja vaan, että alan arvostus nousis. Se aiempi ajokortin ajaminen ei kai muka riittänyt. No sitten kun sieltä koulun tyhmimmistä valitaan ne vajaat, jotka tonne edes suostuu. Ne tietää sen itsekin, että ne alimmista alimpia. Ne hei ajaa jotai rekkaa työkseen. Ni varmaan se katkeroittaa ajaa minimipalkalla ja tietää, että jokainen perusinssikin tekee sen 5k€ kuussa, asuu hienossa talossa ja halii kaunista mammaa yöllä. Voiko noilta koulupudokkailta oikeesti odottaa, että ne osais noudattaa edes liikennesääntöjä? Rekkakuskit on myös yleensä sellaisia ruipeloita pikkupoikia, vanhemmiten ne lihoo, mutta pituutta ei kasva koskaan. Siitä se kauhee uho ja iso ego tulee. Ne tietää, että kaikki tietää niiden olevan köyhiä luusereita.
- Anonyymi00014
Monesti nämä "perusinssit" on aivan täysiä vielä rekkakuskejakin pahempia ihmisperseitä liikenteessä.
- Anonyymi00015
Anonyymi00014 kirjoitti:
Monesti nämä "perusinssit" on aivan täysiä vielä rekkakuskejakin pahempia ihmisperseitä liikenteessä.
Varmaan nyt kaikkia inssejä sattui kamalasti, kun joku amis uhoo.... :D
- Anonyymi00016
Anonyymi00015 kirjoitti:
Varmaan nyt kaikkia inssejä sattui kamalasti, kun joku amis uhoo.... :D
Itellä inssin paperit ja niil saa pyyhkiä perää nykypäivinä.
Toinen toistaan enemmän logistiikkaa lukenutta mutta kottikärryistä ei ymmärretä mitään saati autoista. - Anonyymi00017
Anonyymi00015 kirjoitti:
Varmaan nyt kaikkia inssejä sattui kamalasti, kun joku amis uhoo.... :D
Varmasti aivan yhtä paljon kuin rekkakuskeja joku kusisen inssin ininä :D
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haapaveden upea kurvikuningatar
No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga1161626Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää
WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️91837Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja148752- 56747
Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin
Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.35721Lidilikö Suomussalmelle
Tännekki Lidili. Loppus tuo kiskominen näillä jäljellä olevilla. K-Market ihan sikakallis ja hyvin ylimieliset omistajat39611Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä
Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔40601Upeaa Google!
Kohta on töitä tarjolla kaikille! Suomen taloushistorian suurin investointi ja Kajaani mainittu! Sähkö kyllä riittää, tö228601- 67589
Ei makeat pimut sytytä
sen jälkeen kun on nähnyt sinut. Olet vain ihastus vailla vertaa. Kun sinut tuntee muut eivät tunnu miltään. Tajuatko ol33567