Miksi selitätte ja väitätte

Anonyymi-ap

Ylinopeutta ajamistanne ? Kyllä sen tuolla tienpäällä vauhtinne näkee. Muutamat säiliöautot noudattavat max 80. Muu raskasliikenne ajaa ylinopeutta!

14

917

    Vastaukset 14

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Me ollaan siellä töissä.

    • Anonyymi

      Nii? Muita havaintoja?

    • Anonyymi

      Täällä palstalla on jankkaava kirjoittaja, joka haluaa huomiota osakseen vaatimalla lapsen älykkyystasoisia kommentteja asiasta, joka hänen elämänpiiriin ei kuulu, mutta saattaa näkyä. Eikö vauvaamossa ollut enää tilaa.

    • Anonyymi

      Seon aina jämpti prikulleen, kun Ka-lervo touhaa. Jos joku muuta väittää, niin paskaa puhuu.
      Se että Lervo puhuu paskaa niin ei se mitään, koska totta puhuu silloinkin, kun puhuu paskaa.

    • Anonyymi

      KUULEHAN VALITTAJA SINUN KUULUU TIETÄÄ VAIN ETTÄ ALLE KUOLEE KUN 60 - 70 - 76 JOPA 100 TN YLI JYRÄÄ TUNAROINTISI, KÖYHÄILYSI TAKIA JOTEN VALITSE HETI 3 JA 4 NUMEROISIA TEITÄ. MUISTA ALLE KUOLEE.

    • Anonyymi00008

      Ei alle kuole ja mä tykkään olla päällä!

    • Anonyymi00009

      Raskas liikenne 80km/h ja ajavat rajoitinta vasten yli 90kmh. Väärin ja sakotettava. Muuten suomeen pitää asettaa 90kmh nopeus ympäri vuoden. Ellet osaa aikaa älä aja autoa vaan näänny nälkään ja läheisesi koska et osaa ajan käyttöä. Olet idiootti ellet ymmärrä.

    • Anonyymi00010

      Sitte haittiskuski ajaa kakka jäykkänä mittari 75 ettei tule sakkoja.
      Ja rekat menee kokoajan ylinopeutta niin kumpi siinä nyt ois järkevämpää yleisen sujuvuuden takia…
      Pienenä vinkkinä ettei ainakaan meidän auton perässä ole ikinä rajotinauto roikkumassa…

    • Anonyymi00011

      Kyllä noille aloituksen tekijöille pitäisi myös asentaa rajoitin. P@sk@n suoltamiseen. Se, että kokee oikeutuksekseen päteä palstahuomiolla ei välttämättä kerro totuutta. Älykkyydestä ja asiantuntemuksesta.

    • Anonyymi00013

      Rekkakuskit edustaa ihmisinä sitä kouluttamattomonta väkeä. Nää on niitä, jotka ei pärjännyt koulussa lainkaan. Niille luotiin amikseenkin linja vaan, että alan arvostus nousis. Se aiempi ajokortin ajaminen ei kai muka riittänyt. No sitten kun sieltä koulun tyhmimmistä valitaan ne vajaat, jotka tonne edes suostuu. Ne tietää sen itsekin, että ne alimmista alimpia. Ne hei ajaa jotai rekkaa työkseen. Ni varmaan se katkeroittaa ajaa minimipalkalla ja tietää, että jokainen perusinssikin tekee sen 5k€ kuussa, asuu hienossa talossa ja halii kaunista mammaa yöllä. Voiko noilta koulupudokkailta oikeesti odottaa, että ne osais noudattaa edes liikennesääntöjä? Rekkakuskit on myös yleensä sellaisia ruipeloita pikkupoikia, vanhemmiten ne lihoo, mutta pituutta ei kasva koskaan. Siitä se kauhee uho ja iso ego tulee. Ne tietää, että kaikki tietää niiden olevan köyhiä luusereita.

      • Anonyymi00014

        Monesti nämä "perusinssit" on aivan täysiä vielä rekkakuskejakin pahempia ihmisperseitä liikenteessä.


      • Anonyymi00015
        Anonyymi00014 kirjoitti:

        Monesti nämä "perusinssit" on aivan täysiä vielä rekkakuskejakin pahempia ihmisperseitä liikenteessä.

        Varmaan nyt kaikkia inssejä sattui kamalasti, kun joku amis uhoo.... :D


      • Anonyymi00016
        Anonyymi00015 kirjoitti:

        Varmaan nyt kaikkia inssejä sattui kamalasti, kun joku amis uhoo.... :D

        Itellä inssin paperit ja niil saa pyyhkiä perää nykypäivinä.
        Toinen toistaan enemmän logistiikkaa lukenutta mutta kottikärryistä ei ymmärretä mitään saati autoista.


      • Anonyymi00017
        Anonyymi00015 kirjoitti:

        Varmaan nyt kaikkia inssejä sattui kamalasti, kun joku amis uhoo.... :D

        Varmasti aivan yhtä paljon kuin rekkakuskeja joku kusisen inssin ininä :D


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      156
      1441
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      128
      1160
    3. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      216
      859
    4. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      64
      772
    5. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      58
      658
    6. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      39
      604
    7. 48
      603
    8. Annan aikaa jos sitä vielä tarvit

      mutta loputonta odottamista en kestä. Naiselle
      Ikävä
      52
      562
    9. Martina avaa suhdettaan

      IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      187
      558
    10. En osaa kirjoittaa sulle edes anteeksipyyntöä

      Koska en tiedä miten voit. Olen hieman kauhuissani ja järkyttynyt, jos olen sinua ahdistanut. Tunteiden prosessointi o
      Ikävä
      29
      542
    Aihe