Kuhmoisten kunnanvaltuustonkokous 09.12.2024

Anonyymi-ap

Katselin videotallenteen kunnanvaltuuston kokouksesta.
Keskustelu oli vilkasta. Silmiinpistävää oli että monille valtuutetuille oli vaikeaa pysyä asiallisina ja ilman kiihkonilmettä kasvoillaan tai ivaa äänessään eli käsitellä asioita asioina.
Puheenjohtajana Kankkusen tulisi ymmärtää ettei tule sairaana kokoukseen sairastuttamaan muita.
Hänen jatkuva mikrofooniinsa yskiminen häiritsi kokouksen keskustelun kuuntelua erittäin pahoin.

8

860

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ryhmät oli etukäteis-kokouksessa valjastettu jokainen yksiselitteisesti hyökkämään vuorollaan puolueetonta Akua vastaan. Lähes kaikki avasivat suunsa sanomaan jotain muutakin kuin vain: ”paikalla”. Noin toimii puoluekuri. Ensimmäistä kertaa suunsa avasi kalja-juottolan vetäjä ja diakoni. Vaalit taitaa olla lähellä.

    • Anonyymi

      Harmoisten demokratian spesialistikin taisi munata itsensä jälleen kunnolla.
      Nyt taisi sammua oma lamppu vintissä katulamppujen sijasta.

      • Anonyymi

        Päinvastoin, puhui erittäin viisaita sanoja.


    • Anonyymi

      "Avoin Kuhmoinen"- "ryhmän" politiikkaa vaikuttaa niin samalta kuin lähi-idässä. Olisiko sieltä oppinsa ammentanut? Kylvetään sekasortoa valheellisilla väitteillä ja mustamaalataan kuntaan. Tuolla tyylillä kyllä päästään Kangasalan takamaaksi ja täältä loppuu kaikki! Tai sitten tulee sisällissota.

    • Anonyymi

      Täällähän on varsinainen satujen sepittäjä kirjoittelemassa höpöhöpöjään:)

    • Anonyymi

      Ihmettelinkin jo että kuka siellä kokouksessa köhi.

      • Anonyymi

        Sepä se rykivä satusetä häiritsi kokousta.


    • Anonyymi

      Jos tällä kertaa lähes kaikki - myös kalja-juottolan vetäjä ja diakoni - avasivat suunsa sanomaan jotain muutakin kuin vain ”paikalla” olisi tosi kiva nähdä tallenne. Löytääköhän sitä enää mistään?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      86
      2483
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1445
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      81
      1331
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      11
      1192
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      905
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      890
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      773
    8. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      31
      759
    9. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      101
      750
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      696
    Aihe