Saipa tappioputkessa, vastustajat alkaneet pelaamaan tosissaan. Milloin alkaa tyhjennysmyynti, yleisökato ja konkurssi, olihan tämä arvattavissa.
Saipan tyhjennysmyynti
Anonyymi-ap
11467
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Tuu lauantaina Kisapuiston hornankattilaan katsoo liigan kärkijoukkueen kotipeliä, ni voit sitten kommentoida lisää taas:)
Näin teen, ehtii yhden pelin katsoa ennen touhun loppua, hyvä idea.
Olet oikeilla jäljillä, kun suuntaat hornankattilaan:) Älä sitten pety, kun SaiPa voittaa.
Näissä jääkiekko piireissä tuntuu pyörivän enemmän ja vähemmän yksinkertaista porukkaa.
nykyiset ja ex-pelaajatkin jatkuvasti oikeudessaa, alkaen veropetoksista ja naisten........
Alkaa paljastumaan mitä sakkia katsomossakin on, ei paljon järki päätä pakota.
Tarkoitat varmaan täällä Suomi24 keskustelu palstalla pyörii yksinkertaista porukkaa…
Näkyy alkaneen nesteiden nousu päähän taustajoukoilla ja pelaajilla.
Alettu luulemaan itsestään liikoja. Eniten ihmetyttää tuo petmannin tyyli pelata , kaatuilee jatkuvasti pikku kosketuksesta ja jos näkökentässä vilahtaa maila niin kaatuu lärviään pidellen maahan jäähyä kalastamaan.
Tosiaan, eilinen TPS peli näytti miten paljon Petmannit tekee vahinkoa Saipalle, toinen jäähyllä joka pelissä ja toinen yrittää kalastella jäähyä silloin kun pitäisi yrittää pelata maalipaikalle.
Toiset joukkueet alkaa valmistautumaan pelillisesti kauden tärkeimpiin peleihin niin Saipa tippuu kelkasta kun ei ole millä vastata, tulee surkea kevät.
Tämä kausi on jo menestys SaiPalle vaikka joukkue tippuisi 1 playoff-sarjassa😀👍Joukkue on saanut Kisapuistoon todella hyvän tunnelman ja uusia katsojia lähikunnistakin. Hyvä SaiPa ja Etelä-Karjala! Torstaina ja lauantaina taas Kisapuistoon hornankattilaan tie vie😃