Kuhmon nuoriso,ja jopa nuorten vanhemmat,ei tietenkään kaikki,kuvien perusteella paskotaan koulun vc-lattiat ja pöntöt.Olette kuin kivikauden eläjiä,minkähänlainen kasvatus on kotona?SIAT,,olen sitämieltä että noita "huusseja" ei pidä kenenkään siivota,jossain vaiheessa ne alkaa paskantaa housuun kun vc on niin täynnä sontaa,että ovi ei aukea!SIAT!
Hävetkää ja järki käteen
22
1274
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä nykyajan lapset on huonoilla jäljillä. Kasvatus on menny vähän huonoon suuntaan.
- Anonyymi
Siat on siistejä eläimiä, ei niin pahaa koiranilmaa olekkaan etteikö ne kävis ulkona tarpilla ja aina samaan nurkkaukseen.
- Anonyymi
Peukalo kun on keskellä kämmentä, niinkuin sanonta kuuluu. Äiti kantaa ruokaa pojalleen, että saa kaljaa ostaa.
- Anonyymi
paskaprotesteja uskoisin, osittain voi olla uusuusavuttomuutta
- Anonyymi
Syntyvyys saa minun puolestani jatkaa laskuaan, vanhemmuutta ei ole enää olemassa.
- Anonyymi
Ei syytellä. Voivat olla myös ulkopaikkakuntalaisten teoksia.
- Anonyymi
Kas kun ei ulkomaalaisten,nehän ne on kaikkeen syyllisiä
- Anonyymi
Nuoret on nuoria. Tämä kuuluu murrosikään,kapinointi.
- Anonyymi
Mitä isot eillä sitä pienet perässä. On niitä vanhemissakin henkilöissä häiriökäyttäytyjiä että ilkivallan tekiötä on nähty ja kuultu.Mistäs muualta lapset oppivat käytöstavat ellei vanhemmiltaan.
- Anonyymi
Aina tällä palstalla keskitytään Kuhmolaisen nuorten tekemisiin. Sikaillaan sitä muiisakin kaupungeissa ja etelä Suomessa.
- Anonyymi
Pitääkö siis täälläkin,eikös Kuhmossa oe kaikki toisin ? Ei ole pakko katsoa mitä muualla !
- Anonyymi
Ja koulun vessoissa tupruteltiin tupakkia ennen vanhaan
- Anonyymi
Sellaiset penskat kuin vanhemmat
- Anonyymi
Jep, näin se on!
- Anonyymi
Vaan oletteko käyneet vanhainkodissa tai vuodeosastolla. Siellä sonta töräytetään sängyssä housuun. Ja kyseessä vanhat ihmiset
- Anonyymi
Ei ole yhteyttä kyseiseen asiaan .
- Anonyymi
ulkohuussien reijistä tiirailtu toisen sukupuolen ahteria ja saatettu heittää paskaa. tai leikö tarkkailtu millainen tuotos?
- Anonyymi
Nyt se selvisi. Nuoriso on pakotettu lukemaan Respektiä-seksikirja. Porkkana takapuoleen ja olet loppuelämän onnellinen🤬
- Anonyymi
Siistijät tekee raskasta työtä, pienellä palkalla ja toiset sotkee tahalteen paikkoja, senkun kerkee. Sitten kun muuttaa omilleen ja alkaa pitämään puhtaana paikkoja, tulee varmaan mieleen hitto kun kerran nuoruudessa olin tyhmä?!
- Anonyymi
- Anonyymi
Pitäisi varmaan ottaa perinteiset kasvatusmenetelmät käyttöön.
- Anonyymi
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1721147
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132867- 84803
- 51738
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?39574Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55549Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä296538Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t217503- 50494
Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45492