Tekojärvi ja pato.

Anonyymi-ap

Tyttö2010Neitinen99,9%Nainen käy tekojärvellä noin kerran kuukaudessa.
Viettää perheensä kanssa siellä laatuaikaa mm. ravustaen mutta ei niitä syö koska se on brutaalia, joten sen sijaan syö eläviä simpukoita.

Patoasiasta tuli mieleeni Harjavallan pato, siellä tuli kerran käytyä mielenkiintoisessa tapahtumassa ja myös osallistumassa.
Oli vesihiihdon jotkut kilpailut, mutta sai muutkin kokeilla ja myös ajella omilla jeteillään.
Silloin kokeilin ainoan kerran ajaa jetillä vesisuksittelijoille tarkoitetusta hyppyristä ja tulihan siinä jonkun matkaa lennähdettyä.

Kyllä padoilla käyminen on ihan kokemuksen arvoinen piipahdus ainakin kerran elämässä vaikka sitä ei kokisikaan mitenkään ahaa-elämyksenä.
On se aikamoista pärskettä kun avaavat portit.

=======
Illalla Senssu on luvannut tulla kylään, kun laitoin tiedot hotellivarauksesta. Hyvää viikonloppua Simonkylään!

2010
======

Edellä mainittuun totean että koe sinä lupaukseksi mitä mielikuvituksestasi sitten päätätkin, mutta Tyttö hyvä, pääsylippusi "Kyläilyyn" on toimittamatta tänään, huomenna ja loppuelämäsi.

Ole hyvä ja jatka bablaasi tavallasi koska siitä nautit ja koet olevasi mies.

> § <

8

285

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kasvissyöjä ei voi syödä lihaa.

    • Anonyymi

      Näin toteaa Hissipierun arvoinen kirpunpaskan atomi Tyttö2010Neitinen99,9%Nainen.

      Eipä näkynyt illuusiomiestä internetfeikkiä tälläkään kertaa Chiang Maissa, enkä kyllä odottanutkaan enkä kaivannut, koska Suomessa ei voi olla samaan aikaan kuin Chiang Maissa.

      Mutta kovasti on aktiivinen täällä ollut (kuten aina) ja erityisen ärhäkkänä Simonkylän Avohoito-viemärimiehen kanssa osakaslainoineen.

      Ilmeisesti kovasti harmittaa kun toiset on siellä oikeasti, missä itse haluaisi olla polleilemassa reteästi sikari huulessa ja kehuskelemassa olemattomilla asioillaan silmämunat pyörien vesipäässä.

      Matka meni mukavasti, uusi pikkuinen kristitty kastettuna tähän maailmaan ja suomikaverista tuli siis ukki jokunen viikko siitten. Varpajaiset olivat varsin syömäpitoiset eilen iltana ja ajoissa nukkumaan, aamulla olin jo lenkillä.

      Pompulla joutui palaamaan, kun suorat on varsin kortilla. https://aijaa.com/hJYiEs

      Milloin näemme Chiang Main hurjimman viidakkopartiomiehen lentoliput? On ollut varsin vähissä, tai voitaisiin jopa sanoa olemattomissa. Täysin olemattomissa, kuten koko ukkokin.

      2010

    • Ja näin jatkaa kuten aloituksessa mainitsin tämä 2010 jonka kohtalo on elää miehen kropassa naisena piikitellen itseensä miestä:

      Ei ole Senssua, ei ole Kitaranmuotoista, ei ole rahaa, ei kavereita, eikä edes voimassa olevaa passia.

      • Anonyymi

        Ei ole Senssua, ei ole Kitaranmuotoista, ei ole rahaa, ei kavereita, eikä edes voimassa olevaa passia. Näille tosiasioille ei Senssulla ole mitään tehtävissä. Onneksi on netti.


    • Anonyymi

      Mites tässä kävi niin että Pasanen aloitti keskustelun Thaimaan padoista esittäen väitteen että Thaimaan sähkö tuotetaan kivihiilellä ja padoilla. Sitä ei sitten todellisuudessa toimitettukaan padoilla juuri lainkaan ja vain 15 % kivihiilellä.
      Tätä sitten Pasanen paikkasi kertomalla kuinka ihana fauna siellä padoilla on ja kertoi nähneensä siellä flamingoja ja kaikkea ihanaa.

      Nyt sitten Senssu jatkoi Pasasen tarinaa ihanista padoista ja vei meidät matkalle Harjavaltaan jossa teki vesijetillä uskomattoman ihanan hienon mäkihypyn ja kertoi patojen olevan kokemuksen arvoinen. Voitaisiko tätä herrasväkeä kutsua jatkossa kutsua nimellä "Patofaunamiehet"?

      • Anonyymi

        Kirpunpaskalla on käytössään kaikki mahdolliset nimikkeet joita hänen faninsa toistaa papukaijan tavoin, joten olisihan tuo vaihteen vuoksi 24/7 ihan ok.


    • Anonyymi

      JATKUU, JATKUU JA JATKUU .... Pieneen sieluun ottanu pipiä.

      Kiitos hienosta palautteesta, Posson perässä heiluva veikeä Saparo nimeltään Senssu!

      Ei suinkaan ole aikaa kommentoida joka päivä ja joka hetki, vaan yleensä vain silloin kun katson sähköpostit ja hoidan ne. Se tapahtuu noin kolme kertaa päivässä.

      Näihin kommentteihin ei minulta kulu aikaa kuin 5 minuuttia per kpl. Tänään on hoidettu jo kouluhommelit, kasvimaata, ruoanlaittoa, aamulenkki, kauppareissu ja farmilla ruokailua.

      Narsistina et kykene ottamaan kritiikkiä vastaan, vaan vaihdat aina kohdetta ja puheenaihetta kuin uhmaikäinen lapsi joka sanoo "ite oot"

      Älä nillitä vaan kerro nyt iskälle mitä teit Pattayalla? Tätä on lukemattomia kertoja kysytty sinulta. Mikä tuottaa vaikeuksia vastata?

      Kysymys ei liity avoviemäreihin, joten sitä ei nyt välttämättä tarvitse tässä alkaa käsittelemään.

      2010

    • Anonyymi

      Ja näin jatkuu kuten aloituksen lopussa todettu.

      No Posso Posso, rentoudu ja kirjoittele vain omalla nimimerkilläsi. Kysymys oli tietenkin kattilassa kolisevalle Luigi Luikkijalle, jolle Luigi opettaa metsässä nöyryyttä ja malarian salat.

      Luigi laittoi pojan seitsemän vuotiaana Mäkkärin kassalle oppimaan rahan arvon ja poika ajoi jo tuolloin 250 kuutioisissa Moto GP- sarjassa.

      Hän on läheiskasvattaja ja läsnäolokasvattaja joka ei poistu kotoaan jotta voi olla läsnä, mutta kertoo napanuoran kuitenkin katkenneen jo ajat sitten.

      Jos "Senssu" olisi olemassa ja hänellä olisi poika Suomessa, se otettaisiin huostaan alta aikayksikön, kuten Possolle tuli häätö kotoa.

      2010

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuinka vanha kaivattusi on?

      Gallup teille kaikille
      Ikävä
      122
      1431
    2. Taas puukotus yläristillä!

      Tänään taas puukotettu hengiltä ihminen Kuopiontien läheisyydessä yläristillä! Nyt näitä alkaa olla viikoittain!
      Pieksämäki
      42
      1301
    3. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin

      Kesä ja juhannus on grillailun kulta-aikaa. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin. Ka
      Grillaus
      55
      1045
    4. Minkä haluaisit

      Nähdä kaivatultasi
      Ikävä
      102
      898
    5. Olen päättänyt tappaa itseni tämän vuoden puolella

      Minulla ei ole oikeastaan mitään hävittävää. Elämäni on surkeaa ja tunnen ihmisten tuijotukset ja supinat. Ne nauravat r
      Ikävä
      84
      823
    6. Ihana juhannusperinne

      Lähdemme aina juhannuksena aivan hirveässä kännissä kiikkerällä veneellä pieliselle! Se on hauskaa ja jännittävää puuhaa
      Lieksa
      51
      815
    7. Mistä tunnistaa suomussalmelaisen kassajonossa

      Terveiset täältä Kuopiosta! Olen aikoinaan Suomussalmelta lähtenyt maailmalle ja muutaman mutkan kautta päätynyt savon s
      Suomussalmi
      77
      743
    8. Älä itke rakas.

      Tunnen sun kyyneleet silmissäni. Kaikki tulee menemään hyvin. Loppu häämöttää jo...
      Ikävä
      56
      718
    9. On ikävä sua

      Muru.
      Ikävä
      34
      646
    10. Mä muuten kerroin puolisolle susta

      Nimeä mainitsematta....
      Ikävä
      59
      645
    Aihe