ostin helo kiukaan ja siinä näyttää olevan sellainen oletus, että vasemman puoleinen vastus, jonka vieressä on kytkimet, ei kuume, tai paremminkin lämpene yhtään. Kun laitoin kysymyksen valmistajalle, sieltä tuli vastaus: Jokaisessa vastuksessa on alue, jota kutsutaan kylmäksi alueeksi. Eli todennäköisesti ei ole mitään vikaa.
Onko tuollaisia kylmiä alueita yleensä olemassa?
sähkökiukaan kylmä alue
Anonyymi-ap
3
326
Vastaukset
- Anonyymi
Alku ja loppupäässä on kylmät alueet. Muualla voi olla vastusspiraalissa harvempia kohtia jotka ovat viileämpiä, mutta ne ovat laatupoikkeamia eikä tarkoituksella tehtyjä. Jos vastus ei hehku punaisena lämmetessään, on vastuslanka palanut poikki.
- Anonyymi
tämä on ihan uusi kiuas, käytetty n 5 kertaa, joten ei voi vielä olla puhki
- Anonyymi
alkuperäinen kommentoija laittoi tämän, että on vain 5 krt käytetty
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja15214466Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant348155Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va456061SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1685660Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3124437HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.634284Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot243960"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1083712Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan293627Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm322780