miksi orpo ei tuomitse kaikkea väkivaltaa,,,,,,,

Anonyymi-ap

mikäs ukkeli tämä on kun tuomitsee vain naisiin kohdistuvan ja maahanmuuttajiin kohdistuvan jos niitä edes on ylipäätnsä 1-2 enempäää vuodesa sekä hänen eduskunta eli työkaverien kohdostuvan 1-5 kymmenessä vuodessa.

mikäs ukkeli on kun ei tuomitse kaikkea väkivaltaa lehdissä ja uutisissa kuin vain hänen omalle aatemailmalle omaavat.

yleensä ihminen joka on järjissään eikä narsisti tuomitsee kaiken väkivallan.

miksi orpo ei tuomitse kouluväkivaltaa, miksi hän ei tuomitse jengien tekemää väkivaltaa, miksi hän ei tuomitse suomalaiselle miehelle tehtävää väkivaltaa? ai niin eihän nämä ole hänelle sydäntä lähellä olevia asioita.

orpo ottaa pisteitä tyhmiltä kansalaisilta jotka hän saa uskomaan tuomitsemalla aiheet jotka ovat pinnalla ja aiheuttavat sääliä.

eihän tosi suomalaisen miehen saama selkäsauna ole mitääm pitää vaan kestää eihän siihem kuulu empatia.

onko hän järjissään oikesti vai hakeeko pisteitä vai miten ihminen voi edes valita miten tuomitsee ja jaottelee ihmiset mitä saa tuomita ja mitkä ovat ansainneet hänen mielestä kun ei ole pokkaa tuomita.

voe voe poika parkaa ei taida itsekään ymmärtää miksi on samasta asiasta erimieltä.

2

510

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Orpo ei uskalla tuomita mamuja jotka tekevät valtavan paljon rikoksia raiskaus on kammottava siks inhoan mustaa väkeä hyi helkatti. Orpo pelkää ja vielä viitsii huutaa ei rasismia hehhh. Rasismi lisääntyy koko aika ja hyvä niin.

    • Anonyymi

      Minä hyväksyn kun mamu saa turpaansa kivan naköinen kun turbohuulet turpoooooooooo

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      93
      7588
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      40
      3652
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1856
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1100
    5. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      32
      963
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      27
      921
    7. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      817
    8. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      742
    9. Tähän vaivaan ei auta kuin kaksi asiaa

      1. Tapaaminen uudestaan tai 2. Dementia Anteeksi kun olen olemassa🙄
      Ikävä
      60
      739
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      26
      672
    Aihe