...

Mitä pidätte nimestä Juliette Teea/Tea Amanda?Tai sitten Juliette Inka Amanda?Kumpi olisi parempi?
2156
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

lausuttuna suomeksi kuulostaa hassulta. Tosin vielä hölmömpää olisi alkaa hienostelemaan englanniksi tai vaikka ranskaksi! En siis antaisi suomalaiselle tytölle nimeä Juliette.

Äänestä

ilman Juliettea olisi paras.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


llk kirjoitti:

Mitä pidätte nimestä Juliette Teea/Tea Amanda?Tai sitten Juliette Inka Amanda?Kumpi olisi parempi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu