Mulla on uros 5v. ja naaras 8v. neitokakadu,
jotka adoptoin kun niiden omistaja muutti ulkomaille. Alkuun naaras tuli luokseni ja kerjäsi ruokaani ja rapsutuksia. Myöhemmin uros suuttui kun naaras tuli luokseni ja nyt uros on ilkeä naarakselle ja kun naaras yrittää tulla luokseni uros menee naaraan tielle ja yrittää nokkia. Tietääkö kukaan mitä voisin tehdä että, uroksen ilkeä käyttäytyminen loppuisi?
Uros pelkää ihmisiä.
Ilkeä Neitokakadu
Anonyymi-ap
0
1251
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1381401
- 104901
- 75723
- 51625
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa15553ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40494Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m153461Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..36441- 26409
Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;185402