Oon ajatellut että suoritan metsästäjätuntkinnon ja ostan haulikon, sellaisen missä on kaksi piippua.
Kun haulikolla anpuu niin lähteekö se koko pötkylä piipusta ulos?
Sit vielä toinen kyssäri..kun on kaksi piippua niin mistä voi tietää kummasta piipusta se pötkylä lähti jos ampuu vain kerran?
Haulikolla ampuminen
9
735
Vastaukset
- Anonyymi
Ei lähde pötkylä haulikon piipusta.
Pötkylä lähtenee ennemminkin sulta perseestä.
Yksiliipaisimisissa haulikoissa on piipun valitsin, jolla valitaan se piippu, joka ensiksi pamahtaa, kaksiliipaisimisissa haulikoissa on oma liipaisin kumpaistakin piippua varten.- Anonyymi00009
No mistä sen tietää kumpi ekana pamahtaa
- Anonyymi
Jep mutta entäs noi pumppuhaulikot. Mulla on imppu mihin myös pumpataan ilma silleen että piippu käännetään kokonaan alas ja käännetään sit kiinni, kuti pitää sitä ennen laita piipuun. Aika raskas pumpata mutta onko noi pumppuhaulikot raskas pumpata ja riittääkö se yksi pumppauskerta?
- Anonyymi
Aina pitää jotain pumpata, fillarin renkaaseen ilmaa, naapurin...
- Anonyymi
Voisi olla ihan hyvä idea että tänne pitäisi kirjautua omilla pankkitunnuksilla ja ikärajaksi 18 vuotta, niin ei 12 vuotiaat tänne pääsisi kirjoittelemaan.
- Anonyymi
Minä oon jo 24 vutias.
- Anonyymi
Minä oon jo ampunu kerran hulikolla. Oli jörrisytyävä kokemus.
- Anonyymi00010
Oon jo tottonut ampumaan huilikolla, enää ei mee silmät kiinni kun pamahtaa
- Anonyymi00011
Anonyymi00010 kirjoitti:
Oon jo tottonut ampumaan huilikolla, enää ei mee silmät kiinni kun pamahtaa
...mutta äitisi joutuu kyllä housupyykille.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1701479
Ketä naista se poju tällä hetkellä vetää höplästä
Sillä kun pitää aina olla joku höplästä vedettävä kierroksessa3361106- 45924
Tappio Rydmanille
Ei pystynyt Wille saamaan tahtonsa läpi. https://www.hs.fi/politiikka/art-2000012093775.html175802- 39749
- 49710
Sometähti villisika-Seppo on kuollut
Suomussalmella lemmikkieläimeksi virallisesti hyväksytty villisika Seppo on kuollut. https://yle.fi/a/74-2023244530585- 116578
- 52571
Tiesitkös rakas
Mun taivas on pilvinen ja synkkä. Päivät värittömiä ja harmaita. Missä olet, aurinkoni? 💔44531