Olipas antoisa Kataja jakso. Hienoa Imatra tarjoilusta, Imatran Vuoksen Saunalautta ja samaan omsitukseen kuuluva Ravintola Sula otti pisteet kotio Nuorenparin ohella ,jotka järjestivät yöpaikan Mansikkalassa... Napakymppi :).. Ihmetytti vain Imatran kaupunginjohtajan Golf peluu ja olut pöydässä, oliko lie työaikaa enää mutta vahvasti siltä näytti, hyvä on palkka hetkuutella viheeriöllä ja jos joku Emmiilio esittää todisteita jotta pysyvyys jatkuisi on jo erotusuhka päällä yms. viimeisimmät 3 kk ajan huipputapahtumat josiia syyllisiä etsitään. Ehdotus. Nyt nuo SE:n entiset piälliköt, Luo. la miehet helkkariin valtuustosta/kaupungin valtuustosta. Alkaa normaali arki ja Masut ei räjähdä kenenkään kasvoille tai kaikkitietävyys astu esille kun kaupoissa näkee. Nyt LOPPUTILI ja heti noille SE vanhoille eläköityneille henkilöille. Kaupunginjohtajalle oluen jälkeen töitä.
Kuokkavieras
14
667
Vastaukset
- Anonyymi
Aika lähel kyl on masut poksahtaa😀
- Anonyymi
Lopputilit moisille loisille.
- Anonyymi
Taitaa aloittaja ottanut enemmän kuin yhden olusen Työstä selostuksesta ei ota pirukaan selvää
- Anonyymi
Hyvin tehty ohjelma jossa tuli esille hyviä asioita Imatrtasta. Kuinka paljon näissä Katajan jaksoissa on ennalta sovittua ei katsoja voi tietää, mutta joka tapauksessa antoi positiivisen kuvan kaupungistamme, harmi vain oli se, että ohjelmaa ei onnistuttu saamaan koskinäytöstä.
- Anonyymi
Täytyy turistin tulla itse vierailemaan ja katsomaan koskea.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Täytyy turistin tulla itse vierailemaan ja katsomaan koskea.
Milloin on koskinäytös?
- Anonyymi
Uusimmassa Imatra jaksossa eivät päässeet yöksi mihinkään vaan joutuvat nukkumaan Rautionkylän laavulla.
- Anonyymi
Umpimieliset Imatralaiset ei osaa heittäytyä…
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Umpimieliset Imatralaiset ei osaa heittäytyä…
Vidun jundit
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vidun jundit
Tuppukylässä asuu kateellinen ja omapitäväinen kansa!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuppukylässä asuu kateellinen ja omapitäväinen kansa!
Samaa mieltä.
- Anonyymi
Milloin tulee tv;stä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vidun jundit
Ite oot!
- Anonyymi
Milloin tulee uusin jakso?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860
Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli379291"Mä elän vieläkin"
Ikurin turbiini vetäisi taannoin lainabiisin Topin (RIP också) ja kumppaneiden kanssa. Toivottavasti on yläkerrassa kunn323811Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman
Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi802413Pate Mustajärvi on kuollut
Ihan pari tuntia sitten. Että sellaista. https://www.is.fi/viihde/art-2000011715177.html1182350Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan
Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on251925Kaivatullesi viesti ensi vuoteen?
Kerro meneekö naiselle vai miehelle ja vähintään yksi tunniste, esim. kirjain.331646Miten ikinä kelpaisin sulle
Sinä saat niiltä muilta naisilta paljon enemmän, mitä minulta... Tai mihin minä olisin valmis. Enkä edes olisi niin tait151580Edes vitamiinit eivät taanneet loputonta elämää
Nimittäin niistä rahaa itselleen taikonut tohtori siirtyi tuonpuoleiseen.311396- 711247
Esko ja Martina viettävät joulua
Entisen avioparin joulunvietto on ylittänyt IS uutiskynnyksen1721032