Olipas antoisa Kataja jakso. Hienoa Imatra tarjoilusta, Imatran Vuoksen Saunalautta ja samaan omsitukseen kuuluva Ravintola Sula otti pisteet kotio Nuorenparin ohella ,jotka järjestivät yöpaikan Mansikkalassa... Napakymppi :).. Ihmetytti vain Imatran kaupunginjohtajan Golf peluu ja olut pöydässä, oliko lie työaikaa enää mutta vahvasti siltä näytti, hyvä on palkka hetkuutella viheeriöllä ja jos joku Emmiilio esittää todisteita jotta pysyvyys jatkuisi on jo erotusuhka päällä yms. viimeisimmät 3 kk ajan huipputapahtumat josiia syyllisiä etsitään. Ehdotus. Nyt nuo SE:n entiset piälliköt, Luo. la miehet helkkariin valtuustosta/kaupungin valtuustosta. Alkaa normaali arki ja Masut ei räjähdä kenenkään kasvoille tai kaikkitietävyys astu esille kun kaupoissa näkee. Nyt LOPPUTILI ja heti noille SE vanhoille eläköityneille henkilöille. Kaupunginjohtajalle oluen jälkeen töitä.
Kuokkavieras
14
879
Vastaukset
- Anonyymi
Aika lähel kyl on masut poksahtaa😀
- Anonyymi
Lopputilit moisille loisille.
- Anonyymi
Taitaa aloittaja ottanut enemmän kuin yhden olusen Työstä selostuksesta ei ota pirukaan selvää
- Anonyymi
Hyvin tehty ohjelma jossa tuli esille hyviä asioita Imatrtasta. Kuinka paljon näissä Katajan jaksoissa on ennalta sovittua ei katsoja voi tietää, mutta joka tapauksessa antoi positiivisen kuvan kaupungistamme, harmi vain oli se, että ohjelmaa ei onnistuttu saamaan koskinäytöstä.
- Anonyymi
Täytyy turistin tulla itse vierailemaan ja katsomaan koskea.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Täytyy turistin tulla itse vierailemaan ja katsomaan koskea.
Milloin on koskinäytös?
- Anonyymi
Uusimmassa Imatra jaksossa eivät päässeet yöksi mihinkään vaan joutuvat nukkumaan Rautionkylän laavulla.
- Anonyymi
Umpimieliset Imatralaiset ei osaa heittäytyä…
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Umpimieliset Imatralaiset ei osaa heittäytyä…
Vidun jundit
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vidun jundit
Tuppukylässä asuu kateellinen ja omapitäväinen kansa!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuppukylässä asuu kateellinen ja omapitäväinen kansa!
Samaa mieltä.
- Anonyymi
Milloin tulee tv;stä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vidun jundit
Ite oot!
- Anonyymi
Milloin tulee uusin jakso?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle233101Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A122219Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.712083Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1051899Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.761603Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥401396Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta151319Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001275- 1111115
Tulipalo viimeyönä
Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj151076