Tässäpä erinomainen tapa tutustua suomalaisiin Thaimaassa. Kun lukaisee muutaman jutun, niin tulee selvästi esille, että jälkeenjääneitä latvalahoja ovat. Thaimaahan matkaavia voisi opastaa heti kättelyssä pysyttäytymään erossa kaikista suomalaisista siellä.
Thaimaan keskustelupalsta
Anonyymi-ap
3250
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Thaimaassa ollessaan kannattaa valehdella olevansa ruotsalainen. Suomalaiset jälkeenjääneet ovat pilanneet kaikkien suomalaisten maineen Thaimaassa, ja sinut rinnastetaan heti heihin, päänsä juoneisiin perseaukisiin jotka eivät edes peseydy. Räkä poskella tinkaamassa pesää joltain koppakuoriaiselta, joka ei ole sulkemisaikaan mennessä vielä kelvannut kellekään.
Sitten se reppana vielä rullataan omassa huoneessaan kun se sammuu. Elämysmatkailullakin jokin raja voisi olla.
Suurin osa kirjoittajista vain haaveilee joskus matkustavansa sinne, sitä sanoi Käärijäkin sunnuntaina Nybergin ohjelmassa.
Oletko varma tuosta? Minäkin katselen mielelläni esitteitä ja kuvia Grönlannista ja jäävuorista, mutta en todellakaan haaveile sinne matkustamisesta.