Heikki Silvennoinen on poissa

Anonyymi-ap

Huomasin uutisen vasta nyt höpistessä joululahjoista..

Mies joka tullaan aina muistamaan. Todellinen viihteen suurmies, loistava muusikko ja näyttelijä ja ainutlaatuinen persoona, joka todella eläytyi rooleihinsa.

Tirahti kyllä vedet silmiin. Kummelin ja muiden ohjelmien hahmot ja sitaatit elää ikuisesti. Ei ole toista Heikki Silvennoista eikä tule.

Joskus 2008 käytiin katsomassa Stadissa Kummeli-Show jonka jälkeen bluesbändinsä veti vielä komean keikan. Kaikki eivät tiedä miten lahjakas kitaristi ja laulaja hän oli, arvostettu muusikkojenkin piireissä.

Yksi aikakausi suomalaisen viihteen historiassa on päättynyt. Kevyet mullat ja osanotot läheisille.

2010

9

290

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      "Tähdet kuuluu taivaalle", sanoi Buddy Holly rauhoittaakseen Ritchie Valensia jota pelotti nousta turmakoneeseen. Heikille hyvää taivasmatkaa!

    • Anonyymi

      Käsittämätöntä että talla forkalla aletaan bablaamaan ja pitkään kyseisen kaltaisista ihmiskohtaloista, saas nähdä kauanko tätä.

      Olin varma että kirpunpaska lataa aiheesta ja varmuudella että tarinaan kuuluu mitä hän on nähnyt ja kokenut liittyen henkilöön.

      • Anonyymi

        Voisit ihan Silvennoista kunnioittaen jättää nuo saastaiset purkautumisesi pois. Jokaisella on muistonsa Silvennoisesta ja aivan varmasti on paraikaa Silvennoisen läheisiä myös Pattayalla, sillä niin laaja oli läheistensä ja tuttaviensa piiri ja siinä oli mies joka ei koskaan hylännyt läheisiään vaan piti heidät koossa.


    • Anonyymi

      Voi rakas surullistahan tuo on, mutta kun mittarissa on 70 niin alkaa kuolema korjaamaan satoa joka tapauksessa, parhaita oli kummelin poliittiset sketsit, ovat hyvin ajankohtaisia... vieläkin.
      By NumBall 64v. Vantaa(kotona vaimon kanssa)

    • Anonyymi

      Heikki Silvennoinen nähtiin hyvin usein HEL-BKK koneessa, eli reissasi hyvin usein Pattayalla.

      • Anonyymi00012
        UUSI

        Hän oli koko ikänsä nuorentanut naisseuralaisiaan.


    • Anonyymi

      Heikki Hela:

      Silvennoinen oli sosiaalinen ihminen, jolla oli paljon ystäviä. Hela kutsuu tätä magneetiksi, joka veti puoleensa ihmisiä. Hurmaavan ja hauskan persoonansa ansiosta ihmiset halusivat olla hänen kanssaan tekemisissä.

      – Hänellä oli humoristinen suhtautuminen elämään. Myös meihin ystäviin hän suhtautui humoristisesti, mutta myös ihan vakavasti. Eivät ne ole toisiaan poissulkevia esimerkkejä kommunikaatiossa, Hela pohtii.

      Hela on puhunut tänään muun muassa Olli Keskisen kanssa. Kaksikko tuli keskustelunsa päätteeksi siihen tulokseen, ettei Silvennoinen ole poistunut heidän elämästään.

      – Todettiin, että ei se Heikki ole mihinkään lähtenyt. Ihminen ei oikein hyväksy tällaista, mutta Ollin sanoin en usko, että hän meikäläisen elämästä poistuu. Fyysisesti kyllä, mutta henkisesti ei, Hela sanoo ja kuvailee Silvennoista vielä henkeväksi ihmiseksi.

    • Anonyymi

      Yks parhaista rip

    • Anonyymi

      No yhyy.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi

      Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy
      Maailman menoa
      8
      2092
    2. Huulitäytteet ja tekotisssit

      Kylillä kulkiissa olen huomannut että tässäkin tuppukylässä on hameväki alkanut muokkaamaan ulkonäköään huulitäytteillä
      Suomussalmi
      117
      1536
    3. Drone-epäily Uudellamaalla

      Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html
      Maailman menoa
      120
      1215
    4. Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen

      "En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-8
      Sinkut
      210
      1112
    5. Sait mut mies heikoksi

      Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m
      Ikävä
      86
      1094
    6. Vauvat syntyvöät vihan lapsina?

      Kyllä on pimeä oppi, ja olen ollut täydessä pimeydessä opillisesti, että pienet lapset syntyisivät paholaisen lapsina. O
      Luterilaisuus
      66
      1035
    7. Stefan Therman. Vakava syyte ja vankila uhkaa.

      Nyt ei taida mies selvitä enää selityksillä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      84
      829
    8. Unelma tilanne

      Miten haluaisit, että tilanteenne etenisi tai miten toivoisit hänen lähestyvän sinua? Vai toimitko mielummin itse, jos j
      Ikävä
      67
      815
    9. Itsensä pidättely

      Pidätteletkö tunteitasi tai itseäsi hänen aikanaan ja jos niin miksi?
      Ikävä
      77
      783
    10. Iivarilla johtopäätösten aika

      Kun veteraanipolitikko ja pumppuvoimalavastustaja Pikkarainen aloittaa eilen nähdyn ulosmarssin on Iivarilla johtopäätös
      Kemijärvi
      38
      648
    Aihe