Brother XII - kun okkultistilta puuttuu itsekontrolli

(En ala tuota historiaa nyt kertaamaan tässä, jokainen voi googlata ja lukea netistä kaiken tuosta henkilöstä)

Tärkein ominaisuus okkultismin harrastajlle on vahva itsekontrolli ja moraali, muuten se johtaa täydelliseen turmelukseen, johtuen siitä että harrastaja on altis erillaisten henkiolentojen vaikutusvallalle, mikäli harrastajan oma henkinen kantti on heikompi kuin kohtaamiensa henkiolentojen hänestä tulee pian henkien palvelija, kun tilanne pitäisi olla juuri päinvastoin.
Brother XII oli henkiolennon hallinnassa, ainakin osittain, ja käytti tämän olennon voimia. Vaikea sanoa kuinka paljon oli henkilöllä omaa tahtoa jäljellä, voi olla että ei välttämättä yhtään.
Alan harrastajat, ottakaa tämä varoituksena ja olkaa tarkkana. Sinun oman tahtosi täytyy olla voimakkaampi kuin mikään henki minkä kohtaat. Ja tietyssä vaiheessa kehitystäsi tulet kohtaamaan niitä joka päivä (tai yö), ne näkevät sinut kaukaa ja tulevat luoksesi, kun yksi epäonnistuu kanssasi, tulee toinen joka on edellistä voimakkaampi.
Muista myös että on olemassa kirjoja joita ei tule lukea, ei ääneen, ei edes hiljaa omassa mielessään lukien. Tiettyjen vaarallisten kirjojen lukemisen tekniikka täytyy osata ennekuin kirjan avaa, sitä voi vain vilkuilla nopeasti, toistamatta sanaakaan mielessään mitä siinä lukee. Ja mikäli meinaat tutustua näihin kirjoihin, sinun täytyy jo olla pitkällä henkisellä polullasi, ja kehittänyt pääomaa ja kanttia joka ei helposti horju.

0

213

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Muovikassikartelli

        Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
        Talousrikokset
        42
        2247
      2. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

        Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
        Maailman menoa
        52
        1816
      3. Hallintooikeus..

        "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
        Pyhäjärvi
        135
        1764
      4. Olen rakastunut

        varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
        Ikävä
        104
        1376
      5. Teit yllättävän siirron

        Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
        Ikävä
        54
        1100
      6. Jos se joskus oli molemminpuolista

        niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
        Ikävä
        76
        1018
      7. Mikä on kaivattusi

        ammatti?
        Ikävä
        62
        979
      8. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

        Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
        Seinäjoki
        20
        936
      9. Laita nyt se viesti

        Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
        Ikävä
        54
        847
      10. Kaipaatko nainen

        Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
        Ikävä
        102
        831
      Aihe