Onko tämä dx-tyyppi...

Anonyymi-ap

Niin onko se tämä tyyppi joka mollaa kaikkia niitä jotka eivät ole täsmälleen samaa mieltä?
Tämä tyyppi joka ei tekstistä erota onko joku oikeasti metsästävä vai se trolli? Tämä tyyppi joka ei oivalla että pitää tehdä asioita oikeasti että yleensä tietää edes harrastuksen termit? Tämä tyyppi joka ei käsitä että eri tavalla metsästävä ei ole vihollinen?
Onko kellään aavistusta kuka tuo tyyppi on? Teksteistä päätellen sama kirjoittaja aina nimittelee kaikkia vihervasemmistolaiskaupunkilaispiupertäjiksi.

1

176

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Voit katsoa peiliin ja kysyä itseltäsi seuraavat kysymykset:
      -Mitä saat siitä elämääsi, että trollaat metsästys palstaa jatkuvasti metsästys vastaisilla öyhötylsilläsi?
      -Mikä on saattanut elämäsi sellaiseen tilaan, että metsästys ja metsästäjät ovat sinulle elämääkin suurempaa myrkkyä?
      -Kuvitteletko aidosti, että ihmisille menee läpi se että yrität esiintyä täällä metsästäjänä ja samaan aikaan haastat riitaa metsästäjiä kohtaan, mustamaalaat heitä, levität tietoista disinformaatiota heistä, yleistät kaikki metsästäjät rikollisiksi jne?

      Kerrot myös esiintyväsi täällä "asiallisena kirjoittajana".
      Onko asiallista nostaa etusivulle pelkästään metsästäjiä mustamaalaavia avauksia? Onko asiallista naureskella, että "sinua kiusataan täällä"? Onko asiallista kannustaa joulun alla uusilla avauksillasi metsästyksen vastustajia trollaamaan metsästys palstaa entistä enemmän? Onko asiallista puhua kanssakeskustelijoista alentavaan sävyyn, kun olet ensin herjannut muita jonka jälkeen uhriudut ja itket kuin äitisi helmoissa, kun saat samaa kohtelua takaisin mitä itse tänne kylvät?

      Lopuksi. Onko sinun todella vaikeaa ylipäätään olla asiallinen? Myös metsästystä vastustava ja kritisoiva voi kommentoida myös asiallisesti mikäli ylipäätään on saanut edes fiksua kasvatusta osakseen.
      Hyvästä syystä kysyttäköön tuhannennen kerran miksi et kritisoi ja valita metsästäjistä sinne kuuluvalla palstalla eli metsästyksen vastustajissa, vaan täällä mikä on vain metsästäjille tarkoitettu palsta?

      Vinkki. Kun trollaat ja saat siitä itse nenillesi takaisin, niin yritä kestää se kuin mies. Ja mikäli et kestä, niin lopeta se. Tämä ei edelleenkään ole metsästyksen vastustajien palsta missä saa mustamaalata metsästäjiä 24/7. Eikö se tule selväksi jo kun trolliviestejäsi poistetaan tasaisin välein?

      Ps. Kun itsellesi esitit kysymyksen saat varmasti mieleisesi vastauksen hetken päästä takaisin tyyliin "samaa mieltä". xD

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      155
      2540
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      148
      2377
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      102
      1072
    4. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      891
    5. Sinua oli kiihottavaa

      Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
      Ikävä
      65
      829
    6. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      274
      717
    7. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      18
      717
    8. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      85
      710
    9. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      203
      680
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      658
    Aihe