Niin onko se tämä tyyppi joka mollaa kaikkia niitä jotka eivät ole täsmälleen samaa mieltä?
Tämä tyyppi joka ei tekstistä erota onko joku oikeasti metsästävä vai se trolli? Tämä tyyppi joka ei oivalla että pitää tehdä asioita oikeasti että yleensä tietää edes harrastuksen termit? Tämä tyyppi joka ei käsitä että eri tavalla metsästävä ei ole vihollinen?
Onko kellään aavistusta kuka tuo tyyppi on? Teksteistä päätellen sama kirjoittaja aina nimittelee kaikkia vihervasemmistolaiskaupunkilaispiupertäjiksi.
Onko tämä dx-tyyppi...
1
111
Vastaukset
- Anonyymi
Voit katsoa peiliin ja kysyä itseltäsi seuraavat kysymykset:
-Mitä saat siitä elämääsi, että trollaat metsästys palstaa jatkuvasti metsästys vastaisilla öyhötylsilläsi?
-Mikä on saattanut elämäsi sellaiseen tilaan, että metsästys ja metsästäjät ovat sinulle elämääkin suurempaa myrkkyä?
-Kuvitteletko aidosti, että ihmisille menee läpi se että yrität esiintyä täällä metsästäjänä ja samaan aikaan haastat riitaa metsästäjiä kohtaan, mustamaalaat heitä, levität tietoista disinformaatiota heistä, yleistät kaikki metsästäjät rikollisiksi jne?
Kerrot myös esiintyväsi täällä "asiallisena kirjoittajana".
Onko asiallista nostaa etusivulle pelkästään metsästäjiä mustamaalaavia avauksia? Onko asiallista naureskella, että "sinua kiusataan täällä"? Onko asiallista kannustaa joulun alla uusilla avauksillasi metsästyksen vastustajia trollaamaan metsästys palstaa entistä enemmän? Onko asiallista puhua kanssakeskustelijoista alentavaan sävyyn, kun olet ensin herjannut muita jonka jälkeen uhriudut ja itket kuin äitisi helmoissa, kun saat samaa kohtelua takaisin mitä itse tänne kylvät?
Lopuksi. Onko sinun todella vaikeaa ylipäätään olla asiallinen? Myös metsästystä vastustava ja kritisoiva voi kommentoida myös asiallisesti mikäli ylipäätään on saanut edes fiksua kasvatusta osakseen.
Hyvästä syystä kysyttäköön tuhannennen kerran miksi et kritisoi ja valita metsästäjistä sinne kuuluvalla palstalla eli metsästyksen vastustajissa, vaan täällä mikä on vain metsästäjille tarkoitettu palsta?
Vinkki. Kun trollaat ja saat siitä itse nenillesi takaisin, niin yritä kestää se kuin mies. Ja mikäli et kestä, niin lopeta se. Tämä ei edelleenkään ole metsästyksen vastustajien palsta missä saa mustamaalata metsästäjiä 24/7. Eikö se tule selväksi jo kun trolliviestejäsi poistetaan tasaisin välein?
Ps. Kun itsellesi esitit kysymyksen saat varmasti mieleisesi vastauksen hetken päästä takaisin tyyliin "samaa mieltä". xD
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?841679- 851212
- 1101113
- 66880
- 102861
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56808- 47721
- 36712
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis47661- 33643