Luulin olevani homomies.

Anonyymi-ap

Olen 43v mies ja luulin olevani homo ainakin 25 vuotta. Mutta nyt tajusin, että en voi olla homo, koska minä olen lievästi kehitysvammainen. Ei kehitysvammaisilla voi olla seksuaalista suuntautumista, terveet ihmiset sanovat minulle niin. Lisäksi minä kaipaan 2 miehen välistä parisuhdetta ja rakkautta, eikä homot sellaista halua. Eiväthän homot halua parisuhdetta, vain pelkkää anaaliseksiä. Minä en halua anaaliseksiä, niin en voi olla homo.

3

506

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä lievästi kehitysvammaisilla on samat vietit kun kaikilla muillakin , joten miksi he niin sinulle sanovat . Luota omaan itsesi mitä tunnet , ei toiset voi tietää mitä tunnet .

    • Anonyymi

      Kehitysvammaisuus ei todellakaan sulje yhtään mitään pois. Se suurin vamma on toisten pään sisällä sekä asennevamma. Tuo on pieni osa sinua, eikä se sinua mitenkään määritä. Samat vietit, toiveet ja halut ovat kaikilla meillä. Jokaisella myös on suuntautuneisuutensa.

    • Anonyymi

      Et sinä voi määritellä sitä mitä toinen haluaa. Jos halut eivät kohtaa, vaikka molemmat ovat homoja, niin silloin ne eivät kohtaa.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      164
      10292
    2. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      55
      2813
    3. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      80
      2508
    4. 85
      2351
    5. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      147
      2084
    6. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      235
      1898
    7. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      44
      1382
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      13
      1345
    9. Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta

      Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va
      Maailman menoa
      115
      1197
    10. Ilouutinen: Osmo Peltola jo teini-iässä, silti yhdessä Peltsi-isän kanssa taas tv:ssä!

      Ihan paras parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Tämä on kyllä sellaista hyvänmielen telkkariohjelmaa, josta kukaan ei
      Tv-sarjat
      34
      873
    Aihe