Olen 43v mies ja luulin olevani homo ainakin 25 vuotta. Mutta nyt tajusin, että en voi olla homo, koska minä olen lievästi kehitysvammainen. Ei kehitysvammaisilla voi olla seksuaalista suuntautumista, terveet ihmiset sanovat minulle niin. Lisäksi minä kaipaan 2 miehen välistä parisuhdetta ja rakkautta, eikä homot sellaista halua. Eiväthän homot halua parisuhdetta, vain pelkkää anaaliseksiä. Minä en halua anaaliseksiä, niin en voi olla homo.
Luulin olevani homomies.
3
576
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä lievästi kehitysvammaisilla on samat vietit kun kaikilla muillakin , joten miksi he niin sinulle sanovat . Luota omaan itsesi mitä tunnet , ei toiset voi tietää mitä tunnet .
- Anonyymi
Kehitysvammaisuus ei todellakaan sulje yhtään mitään pois. Se suurin vamma on toisten pään sisällä sekä asennevamma. Tuo on pieni osa sinua, eikä se sinua mitenkään määritä. Samat vietit, toiveet ja halut ovat kaikilla meillä. Jokaisella myös on suuntautuneisuutensa.
- Anonyymi
Et sinä voi määritellä sitä mitä toinen haluaa. Jos halut eivät kohtaa, vaikka molemmat ovat homoja, niin silloin ne eivät kohtaa.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad841349- 52977
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että370808- 142759
- 55699
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän123692- 51658
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38625- 76612
- 56604