Viellä väitetään Putinin muuttavan Euroopan tasapainoa,vaikka se nähty Naton periaatteeksi, onhan Suomikin oiva todiste !?
Kaikki lännessä käännetään Venäjän vastaiseksi, kateus johtotähtenä !?
Mediatkin sothulluuden levittäjinä,ei pelkään Venjän hyökkäystä,vaan kansan pelon hiipusta ja kostoa
10
198
Vastaukset
- Anonyymi
Venäjä esitti Euroopan maille vastaavan uhkavaatimuksen 2021 kuin Hitler ja Stalin.
Todellinen roistokolmikko: Venäjä johtaa 2:1. - Anonyymi
Näin Suomen raja-asukkaatkaan, ei uskalla omia mielipiteitään,julkisesti ilmaista,sotahullujemme pelossa !?
- Anonyymi
Suomessa on sananvapaus, toisin kuin ihannemaassasi Venäjällä.
Sinäkin saat vapaasti harjoittaa mustamaalaustasi.
Venäjällä häkki heilahtaa moisesta.
- Anonyymi
Sarja-avaajan tavanomaista valehöpinää.
Oma usko vahvistuu?- Anonyymi
Kuinka tyhmänä mediat oikei kansaa pitää,en ihmettele mielenterveys suuria lukuja,kun sotahullut varustelullaan vie lapsensuusta leivän ja asunnonkin !?
Poroshenkon aloittama sota,Ukrainasta eronneita vastaan,oli raukkamainen ja yhtälainen kansainvälinen oikeus,kuin lännenkin erottamilla !?
- Anonyymi
Kiitos aloittajalle, että jaksaa tuoda yhä uudelleen esille tosiasioita vallitsevasta sota-propakandasta.
Kaikkien ei näytä onnistuvan ymmärtää laajempia syitä sodalle, josta viimeinkin on alkanut tulla tietoa mediassa.
Jospa se siitä vielä kirkastuu?- Anonyymi
Sarja-avaaja esittää yhä uudelleen järjettömiä valeitaan.
Aina joku näyttää niihin uskovan.
Haetanneeko tuo mittään?
- Anonyymi
media harrastaa pelkästään cia nato agitoimaa vihapuhetta !
Ja Suomessa Rahat loppuu, elintaso laskee kun Suomessa on harrastettu idealistista hölmöläis politiikkaa liian kauan. Ja itse toimien Suomesta on tehty köyhtyvä yli-velka valtio, turvaton pohjolan kehitysmaa.
Suomessa meillä on harvinaisen läpi tyhmää politiikkaa, politikkoja, puolueita ! Nyt jopa Likinäköistä öyhötys politiikkaa,
--- Ja siksi meillä on itse tehty yli-velka tilanne, itsenäisyyden menetys, netto maksajan asema eu nato. Olemme kiskonnan uhreja.
Suomi on alisteinen , ulkoa ohjattu, turvaton eu nato kehitysmaa..... Ja tämä lapsellinen hölmöläis politiikka on jatkunut jo vuosikymmeniä...- Anonyymi
Hölynpölyä.
- Anonyymi
Sarja-aloittaja ei ymmärrä edes sitä, että valeiden toisto ei tee niistä tosia, mutta todistaa toistelijan hölmöyden.
Se tosin on tiedossa muutenkin...
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 501507
- 591441
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p101038- 60841
- 49814
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41765Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118617Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit85596Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit32587- 38556