Kerran yritin kosia yhtä kaunista naista. Eihän se onnistunut; hän jotenkin sokelsi, että olen jo vanha. Nyt olen vanha, ja siellä se nainen Karhunpolun parvekkeettomassa yksiössä miettii onnensa hetkiä - aina rahat loppu. Minulta olisi saanut ilmaisen asunnon; ja kerran viikossa vielä olisin raksauttanut...
Minäkö vanha
4
574
Vastaukset
- Anonyymi
Kontioraitilla asuu kaikki Kuhmon sammuvat tähdet.
- Anonyymi
Hän avaa ryppyisin sormin sepaluksen ja kaivaa kurttuisen pötkylän esiin ja työntää sen sitten matjessillipurkkiin joka on osittain syöty. Tämä outo tapa saisi sivustakatsojan hämmentämään.mutta tietenkään ei ketään ole paikalla katsomassa. Lioteteltuaan aikansa vehjettään ottaa hän kuiva-ainekaapista rinkeli pussin ja saa ripustettua viisi leivonnaista varteen joka on nyt jäykistynyt. Mies ei osaa sanoa itselleenkään miksinhän tekee näin, mutta näin hän on aina toiminut jouluyönä täällä karhunpolulla.
- Anonyymi
Kuuleppas kun Sodankylässä oli ollu markkinat ja siellä oli teltta, jossa mitattiin kellä on pisin. Yksi tietekin voitti ja palkinnot oli muhkeat, oli mikroaaltouuni, kahvinkeitin ja sähköhammasharja.
Sitten kun markkinankävijä oli rantautunu kotio, tavaroiden kanssa. Niin kotiväki oli ollu, hyvin hyvin vihainen, että mitä sinä tuollalailla menit tekemään.
Tuohon markkinankävijä oli vastannu, että en minä näyttäny kokonaan, vaan sen verran, että voitin kisan. - Anonyymi
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1104316
- 793513
Oletko koskaan stalkannut kaivattuasi?
Jos olet, miten olet stalkannut? Jäitkö kiinni? Onko hän stalkannut sinua? Jos on, miten suhtauduit?833359Just alkoi ottamaan päähän
Miten voikin mennä näin, että koko päivän haluaa vain nähdä toisen ja lähelle. Sitten aivan salamana mieleen tulee kaikk223301Karhuryhmä
Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?263258- 732935
Raisionkaaren koira hyökkäys
Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim642807"Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"
Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m452790Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti
Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.852579- 92492