Suomeahan myydään lännelle ja luvallisesti, metsiäkin satojen hehtaarien erissä !? Kohta Suomi pilkottu, kuin Jukoslavia ja Ukraina ja tietysti ilman Venäläisiä !?
Lailistettu Venjä kateusrosvo, hyökkäysministeri Häkkänen, Suomen Hitlrikö !?
12
171
Vastaukset
- Anonyymi
Sarja-avaaja parhaimmillaan!
Voiko tyhmyyttään enää paremmin todistaa?
Nauroiko joku muukin?- Anonyymi
Avaaja ei osaa edes itkeä.
Valehtelukin näkyy olevan aivan liian vaativaa. - Anonyymi
Häkkänen kuuluu niihin,joka ei Suo samoja oikeuksia Venjälle,vaan siitä voi erota ja siltä varastaa ja vielä kristillisesti !? Ressukka ei muista mikä on yhteistyö,vain sosilaismi Armeija on kapitalisminkin unelma,sokeudessa !? ( Ukrinan olikarkki armeijat,pitää kansan alaimaisena,teloittamalla rauhanneuvotteliankin !?)
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Häkkänen kuuluu niihin,joka ei Suo samoja oikeuksia Venjälle,vaan siitä voi erota ja siltä varastaa ja vielä kristillisesti !? Ressukka ei muista mikä on yhteistyö,vain sosilaismi Armeija on kapitalisminkin unelma,sokeudessa !? ( Ukrinan olikarkki armeijat,pitää kansan alaimaisena,teloittamalla rauhanneuvotteliankin !?)
Sarja-avaaja nostaa taas itsensä tukasta ilmaan.
- Anonyymi
Se on kuin Iltalehden merikaapelivika,joota ei saa näyttää ja nopeasti korjattu !?
- Anonyymi
Iltalehdellä ei ole merikaapeleita, saati niiden vikoja.
Se on laatumedian tasokas uutisväline. - Anonyymi
`Hölynpölyä.
- Anonyymi
Suomesta tuli kertaheitolla, terroristivaltio !?
Ei ihme,kun EU:n talous hoidossa ollaan ja Yhdysvaltain ulkopolitiikassa !?- Anonyymi
Just noin. Ajopuuna mennään ilman omaa päätösvaltaa!!
- Anonyymi
Suomi on länsimainen demokratia, eikä muuksi muutu.
EU:n jäsenmaat hoitavat itse taloutensa.
Yhdysvallat vastaa itse ulkopolitiikastaan, samoin Suomi omastaan.
- Anonyymi
Saajo häkkänen Joulahjaksi aseira ja kaupanpäälliseksi uuden sodan Suomelle,eihän muuten suurmiehsi tituleerata !?
- Anonyymi
Häkkänen hoitaa hyvin vakanssiaan puolustusministerinä.
Sarja-avaaja todistaa vakaumustaan suurvalehtelijana ja täydellisen asiantuntemattomana.
Kirjoitustaitokin on heikkoa huonompi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1262073
Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1301543En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k941408- 631244
Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1401181The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut121111Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall223932- 155895
Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta
Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht57813Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek20779