Aivan turhaan annetaan rahaa sinne. Samat kärpäsen syömät naamat oli telkussa 30 vuotta sitte kerjäämässä nälänhätään rahaa ja sama tilanne edelleen. Jos ei olis annettu silloin eikä koskaan rahaa, niin ei olis kansaa yhtä paljon ja nälänhätä ei olis samassa jamassa....(tai jos nälänhätä oliski samassa jamassa niin ainakin oltais 30 vuoden rahat säästetty itselle ja suomi ei oli tässä jamassa ja velassa). Jos niitten pittää tehä 20 pentua joita ei voi ruokkia niin luonto hoitaa ylimääräset pois. Ja ne on tottunu sielä siihen, ei sielä ole pennun menetys sama ku täälä. Ne varmaan tekeeki niitä sen takia niin monta ku tietävät ettei kaikki selviä...niin jää jäljele sen verran että on joku joka hoitaa vanhemmat polvet.
Ei! Ne rahat pitää jättää oman maan hyväksi eikä heittää roskiin tuolla tavalla!!
Ei enää rahaa kehitysmaihin
Anonyymi-ap
1
264
Vastaukset
- Anonyymi
Se tuo oikein joulumielen kun kaikki kurjuus on käsi ojossa telkkarissa. Mainoskatkot on täynnä eri "hyväntekeväisyys" firmoja joiden omiin kuluihin menee suurin osa varoista.
Vuosikymmeniä on kaadettu rahaa eri kohteisiin ja lopputulos väestö räjähdys niillä seuduilla.
Samaa rataa on nykyinen anekauppa päästöoikeuksia myymällä. Sillä ei ilmastoa pelasteta kun muut maat tekee mitä lystää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site826025Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers794860Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto524422SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun574182SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt963789Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost63512Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi892554SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502503Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352409Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat472139