En ymmärrä Lievän älyllisen kehitysvamman saaneeena mitä tarkoittaa kun yhden kehitysvamma naisen Tiktok livessä kirjotin alas, kun se jolla on myös Lievä älyllinen kehitysvamma sano, että minä olen trolli.
En ymmärrä miks muut ihmiset joilla on myös Lievä älyllinen kehitysvamma vihaa omaa Kehitysvamma miksi minä en saa oikeutettu puhua ja kirjoittaa kehitysvamma aiheesta josta olen intensiivisesti kiinnostunut.
Miksi kehitysvamma puolella työssä olevat ohjaajat sanoo olen saanut väärin Lievän älyllisen kehitysvamman kun minä puhun koko ajan kehitysvammasta enkä osaa puhua mistään muusta.
Miksi kukaan Kehitysvamma psykiatri lääkäri ei suostu selvitää onko älyllinen kehitysvammaisuus väärin laitettu tai kuuluuko Ekko oire ainoastaan Lievän älyllisen kehitysvamman oireisiin m
Myös muut mies jolla on pelkkä Adhd mitä se tietää ihmisiä joilla on myös Lievä älyllinen kehitysvamma se sano minä puhun enemmän yhdestä samasta asiasta enkä mitään muuta kun taas sen tuntemat ihmiset joilla on Lievä älyllinen kehitysvamma ne ei puhu yhdestä samasta asiasta.
Mutta toisinaan puhun syvällisesti mitä taas ne ei osaa joilla kaveri tietää olevan myös Lievä älyllinen kehitysvamma.
Se minun kaveri joka on nähny kaksi kertaa kasvotusten ja puhelimessa puhunu sano Adhd tai Lievä älyllinen kehitysvamma kyllä on väärin laitettu.
Äitini on itkenyt ja sanonut, että se on painostettu ottaa minulle Lievä älyllinen kehitysvamma kun olen itkenyt miksi minä en osaa olla ryhmässä kehitysvamma puolella kuten muut Lievästi älyllisenä Kehitysvamman saaneeena osaa olla.
Myös entinen kaveri joka on yhden Lievästi älyllisen Kehitysvammaisen Korpisoturi33 live videossa on alkanut epälee olen saanut väärin Lievän älyllisen kehitysvamman, kun minä en osaa olla kuten muut joilla on Lievä älyllinen kehitysvamma osaa olla muiden ihmisten kanssa.
Itsellä ei ole Autismia vaan lääkäri paperissa lukee Adhd ja tarkkaavuuden häiriö ja hahmotushäiriöt ja MBD OIREYHTYMÄ.
Kukaan Kehitysvamma psykiatri lääkäri ei ei siis suostu selvitää Autismia kun liika sosiaalisuus sotii liika puheliaisuus sotii Autismi diagnoosi juttua vastaan.
Kun katsoin Kehitysvammaliiton jakaman Fasd videon siinä sano ne ihmiset joilla pitäisi Adhd tilalla Fasd ne ei osaa olla muiden ei osaa pitää yllä kaveri suhteita tai seurustelu suhteita Fasd ihmiset ei osaa pitää yllä.
Niillä pitäisi olla Adhd tilalla Fasd
Ja Fasd tekee joillakin on epätasainen kyky profiili joka entinen heikkolahjaisuus eli laaja alaiset oppimisen vaikeudet tasolla on niillä testit joilla pitäisi Fasd diagnoosi.
Mutta Fasd diagnoosia ei saa jos äidit ei myönnä onko ne juonut alkoholia kun on ollut raskaana tai imetys aikaan.
Myös kaksi sisarusta epälee mielenterveys diagnoosit ja päihde ongelmiin kyllä on joku muu syy selvittämättä Adhd, Autismi tai Fasd ne on käynyt lukion.
Ja niillä on matematiikassa vahvuus.
T. Henna Maria Espoosta
En kehitysvammaisia
Anonyymi-ap
2
261
Vastaukset
- Anonyymi
Mahtaa olla raskasta olla tekemisissä tuollaisen ihmisen kanssa, joka ei osaisi puhua mistään muusta kuin yhdestä ja samasta aiheesta koko ajan.
- Anonyymi
Juuri näin...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk682279Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna921516Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.621312Tiesitkö mies
Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll711309- 1271184
Jos siis saamme
Sen keskusteluyhteyden niin olisitko jo sinäkin rehellinen ❤️🙏 ne jää meidän välisiksi kaikki. Tarvitsemme toisiamme, j901021- 701008
Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍97961Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur72943- 116926