En kehitysvammaisia

Anonyymi-ap

En ymmärrä Lievän älyllisen kehitysvamman saaneeena mitä tarkoittaa kun yhden kehitysvamma naisen Tiktok livessä kirjotin alas, kun se jolla on myös Lievä älyllinen kehitysvamma sano, että minä olen trolli.

En ymmärrä miks muut ihmiset joilla on myös Lievä älyllinen kehitysvamma vihaa omaa Kehitysvamma miksi minä en saa oikeutettu puhua ja kirjoittaa kehitysvamma aiheesta josta olen intensiivisesti kiinnostunut.

Miksi kehitysvamma puolella työssä olevat ohjaajat sanoo olen saanut väärin Lievän älyllisen kehitysvamman kun minä puhun koko ajan kehitysvammasta enkä osaa puhua mistään muusta.

Miksi kukaan Kehitysvamma psykiatri lääkäri ei suostu selvitää onko älyllinen kehitysvammaisuus väärin laitettu tai kuuluuko Ekko oire ainoastaan Lievän älyllisen kehitysvamman oireisiin m

Myös muut mies jolla on pelkkä Adhd mitä se tietää ihmisiä joilla on myös Lievä älyllinen kehitysvamma se sano minä puhun enemmän yhdestä samasta asiasta enkä mitään muuta kun taas sen tuntemat ihmiset joilla on Lievä älyllinen kehitysvamma ne ei puhu yhdestä samasta asiasta.

Mutta toisinaan puhun syvällisesti mitä taas ne ei osaa joilla kaveri tietää olevan myös Lievä älyllinen kehitysvamma.

Se minun kaveri joka on nähny kaksi kertaa kasvotusten ja puhelimessa puhunu sano Adhd tai Lievä älyllinen kehitysvamma kyllä on väärin laitettu.

Äitini on itkenyt ja sanonut, että se on painostettu ottaa minulle Lievä älyllinen kehitysvamma kun olen itkenyt miksi minä en osaa olla ryhmässä kehitysvamma puolella kuten muut Lievästi älyllisenä Kehitysvamman saaneeena osaa olla.

Myös entinen kaveri joka on yhden Lievästi älyllisen Kehitysvammaisen Korpisoturi33 live videossa on alkanut epälee olen saanut väärin Lievän älyllisen kehitysvamman, kun minä en osaa olla kuten muut joilla on Lievä älyllinen kehitysvamma osaa olla muiden ihmisten kanssa.

Itsellä ei ole Autismia vaan lääkäri paperissa lukee Adhd ja tarkkaavuuden häiriö ja hahmotushäiriöt ja MBD OIREYHTYMÄ.

Kukaan Kehitysvamma psykiatri lääkäri ei ei siis suostu selvitää Autismia kun liika sosiaalisuus sotii liika puheliaisuus sotii Autismi diagnoosi juttua vastaan.

Kun katsoin Kehitysvammaliiton jakaman Fasd videon siinä sano ne ihmiset joilla pitäisi Adhd tilalla Fasd ne ei osaa olla muiden ei osaa pitää yllä kaveri suhteita tai seurustelu suhteita Fasd ihmiset ei osaa pitää yllä.

Niillä pitäisi olla Adhd tilalla Fasd

Ja Fasd tekee joillakin on epätasainen kyky profiili joka entinen heikkolahjaisuus eli laaja alaiset oppimisen vaikeudet tasolla on niillä testit joilla pitäisi Fasd diagnoosi.

Mutta Fasd diagnoosia ei saa jos äidit ei myönnä onko ne juonut alkoholia kun on ollut raskaana tai imetys aikaan.


Myös kaksi sisarusta epälee mielenterveys diagnoosit ja päihde ongelmiin kyllä on joku muu syy selvittämättä Adhd, Autismi tai Fasd ne on käynyt lukion.

Ja niillä on matematiikassa vahvuus.

T. Henna Maria Espoosta

2

337

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mahtaa olla raskasta olla tekemisissä tuollaisen ihmisen kanssa, joka ei osaisi puhua mistään muusta kuin yhdestä ja samasta aiheesta koko ajan.

      • Anonyymi

        Juuri näin...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      86
      6058
    2. Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.

      Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers
      Maailman menoa
      79
      4870
    3. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      52
      4442
    4. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      57
      4192
    5. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      96
      3789
    6. Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?

      Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost
      Maailman menoa
      7
      3533
    7. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      99
      2607
    8. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      50
      2503
    9. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      35
      2419
    10. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      49
      2148
    Aihe