Suomalaisten osaaminen

Anonyymi-ap

salsa ja bachata tanssin rytmit monella bändillä hukassa, joten kannattaa laittaa ne taukolevyt soimaa ja valita niihin osaavien biisejä. Suomalaisten tanssiosaaminen näissä tansseissa on myös 0 tasolla. Joten käykää vaan kalleilla kursseilla missä ei näitä tansseja opåi.

3

232

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Naisten kannattaa myös mennä juomaa jos näitä tanssija on tulossa.

    • Anonyymi

      En kyllä jaksa mitään lanteidenkeinutustansseja. Aivan pöljän näköistä tanssia Suomalaiseen kulttuuriin. Vieraslaji niin kuin supikoirat, kissat, valkohäntäpeurat jne.

      Lentolippu Dominikaaniseen jos kiinnostaa...

      • Anonyymi

        Historialliset tanssilajitosiasiat kuitenkin osoittavat, että miehisistä miehisimpinä pidetty tango on alunperin ja vieläkin maailman taitavimpien ja ylistetyimoien tangontanssijoitten keskuudessa kahden miehen välinen tanssi.

        https://outadventures.com/gay-travel-blog/tango-queer-history/

        Alunperinhän tngo kehittyi kahden merimiehen välisexi tanssiksi kuukausien ja jopa vuosien pituisilla purjehduksilla, joille ei uskallettu ottaa purjehdusepäonnea aiheuttavia naisia mukaan eli mentiin purjehdusolosuhteista johtuen ihan vaan merimiesten kesken. Ajat olivat tuolloin kuitenkin vielä enemmän unisex-tanssia vastaan kuin nyt, joten merimiehet eivät uskaltaneet tanssia tangojaan muualla kuin eräässä pahamaineisessa buenosairelaisessa merimieskapakassa. Tämän vuoksi kaikkein phtaimpana pidettyä tangoa kutsutaan argentiinalaisexi tangokasi, vaikka sitä on synnytetty ja pääasiassa tanssittu maailman seitsemällä merellä homofobiootikkojen syyttäviltä katseilta piilossa. Luultavasti kaikki kuuluisat tangolaulajatkin ovat alan miehiä, mikä ilmenee siten, että he yrittävät ryypätä itseltään aivot pihalle, kun eivät ole uskaltaneet tulla kaapista ulos kuin vasta aivan viimeaikoina, mutta heilläkin ryyppy on juuttunut päälle.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      172
      1147
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      867
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      793
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      738
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      37
      561
    6. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      549
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      296
      538
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      216
      500
    9. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      45
      492
    10. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      49
      487
    Aihe