Palsanmäet pyytää että ihmiset äänestäisi heitä että he saisivat kultaisen Venlan. Itse en ainakaan äänestä.
Ovat ihan tarpeeksi saaneet jo kaikkee. Olkoot vaan siellä espanjassa
Ovat ihan tarpeeksi saaneet jo kaikkee. Olkoot vaan siellä espanjassa
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Onhan maassamme hyvinkoulutettuja sivistyneitä esiintyjiäkin ansaitsemaan palkintoja. Miksi noita sivistymättömiä juntteja pitäisi äänestää. Säälittäviä tyrkkyjä.
Äitiskin häpee sua
Nauravat aina takanapäin kun ihmiset myy niin halvalla kaikkee kallista.
Jälleenmyyjät ovat muutenkin pilanneet kaikki kirpputorit. Niiden alunperin en tarkoitus oli köyhiä varten ,ketkä tarvii jotain sit jälleenmyyjät Rupes kiertävän kirpparilta ja ostivat kaiken arvokkaan jos löysivät ja laittoivat omaan pöytään myyntiin kaksinkertaisella hinnalla. Olen ollut kirpparilla myyjänä ja seurannut tilanteita
Juu, ammattikusettajia.
Kuules kun ahneet kauppiaat, isot marketitkin, kytäämällä ostelevat aivan halvalla maailman markkinoilta suuria tavaraeriä ja sitten niitä halpahalleissaan köyhille teikäläisille tarjoilevat monenkertaiseen hntaan...ostellaan ulosottohuutokaupoistakin kiinteistöjä ja tavaraeriä ja sitten niillä tahkotaan paljon rahhoo...sellaista se kaupankäynti nykyisin on ja on ollut ennenkin.
Mikä on ahneuden palkka??
Luultavasti syöpä.
Ei ole apumiehen joulussa lapsia mukana vaikka niitä pitäis olla paljon Mistähän johtuu?
Eiköhän näistä tavaran myyjistä suurin osa ole näitä julkisuuden tavoittelijoita jotka haluavat naamansa televisioon. Tämä tulee parhaiten esille kuparipannun huudossa. Laskekaapa katkeran kateelliset paljonko on tuntipalkka, kaksi ihmistä käy Helsingissä ostamassa tavara erän josta tulee voitta 300euroa.Siihen menee n. 28tuntia,miinus kulut.
Ei sillä ole mitään väliä.
Mitä tuollaisella kuparipannulla edes tekee, se ei oo edes nätti. Mullakin on häkkivarastossa kuparipannu mut en mä sellasta kyl omaan asuntooni tuo. Joku sellasen kerran toi. Hyh hyh en tykkää
Tunnen monta Kuparia, mutta yksikään ei ole minua pannut.
Mulla on kuparipannu runkkukuppina.
Hyvin pitää mäihät sisällään ja tavaraa mahtuu!
Onko tinaus pysynyt hyvänä?