Mitä Ruotsista kannattaa ostaa? Ovatko esimerkiksi merkkivaatteet halvempia kuin Suomessa?
Ruotsin hinnat
5
1240
Vastaukset
- reissumies
ovat kun kruunu alamäessä euroon ...halpaa on
- Sanoisin
Nyt täällä Ruotsissa on suuret alennusmyynit jo olleet käynnissä ja hinnat tippuu koko ajan.
Merkkivaatteitakin voi saada puoleen hintaan jos jaksaa kiertää kaupungilla!- eret
Bensa on halvempaa kuin suomessa. Esim. Boråsissa 3 päivää sitten Hydro-automaatista 95E 9,51 kruunua litra! Alle euron! Tukholmassa halvin hinta viikon aikana oli 10,04 kruunua.
Vaatteita sai 50%, mutta vähissä oli ihan hyvät vaatteet. - tosi halpaa
eret kirjoitti:
Bensa on halvempaa kuin suomessa. Esim. Boråsissa 3 päivää sitten Hydro-automaatista 95E 9,51 kruunua litra! Alle euron! Tukholmassa halvin hinta viikon aikana oli 10,04 kruunua.
Vaatteita sai 50%, mutta vähissä oli ihan hyvät vaatteet.Tankkasin aamulla hydroautomaatilla Tukholmassa.98E maksoi 11,42 kr/litra.95E olis maksanut 11,12 kr.
Kerro missä tankkkasit kympin pintaan tukholmassa niin menen heti hakemaan tankin täyteen. - fresd
tosi halpaa kirjoitti:
Tankkasin aamulla hydroautomaatilla Tukholmassa.98E maksoi 11,42 kr/litra.95E olis maksanut 11,12 kr.
Kerro missä tankkkasit kympin pintaan tukholmassa niin menen heti hakemaan tankin täyteen.Statoil, mikä ei yleensä halvin ole.
Se asema pohjoiseen päin ajettaessa, 9 km ennen tukholmaa,E4-tietä. Siinä oli joku kyltti että alennus yli kruunun. 10,04 oli hinta. Muutenkin hinnat pomppii rajusti ympäri ruotsin. Malmön seudulla kalleinta.
Eskilstunan Minipris keskustassa 9,95 sek... jne...
Halvin oli Hydro Boråsista 3 km Göteborgiin päin. 9,51 ! Tosi vanha asema. mutta kyllä silläki bensalla suomeen päästiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh412395Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia
Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-201729423011984- 201760
- 241575
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘231414- 1001309
- 431308
En ymmärrä käytöstäsi
Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek1391265Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta371131- 361026